REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Teraz Skype z funkcją tłumaczenia rozmów dostępny jest praktycznie dla wszystkich

Skype to jedno z najpopularniejszych narzędzi do prowadzenia wideokonferencji, które jest teraz w rękach Microsoftu. Gigant z Redmond po wprowadzeniu zmian w trzewiach Skype’a, które były niezbędne by dogonić mobilną rewolucję, wziął się za wprowadzanie do komunikatora nowych funkcji.

12.05.2015
20:20
Teraz Skype z funkcją tłumaczenia rozmów dostępny jest praktycznie dla wszystkich
REKLAMA
REKLAMA

Wśród narzędzi do prowadzenia rozmów wideo jednym z liderów jest bez dwóch zdań Skype. Aplikacja powstała już lata temu, ale dopiero po wykupieniu jej przez Microsoft backend został przepisany z uwzględnieniem scenariuszy wykorzystania komunikatora na wielu platformach jednocześnie.

Microsoft zakończył już prace nad zmianami w protokole Skype i stale rozwija aplikacje klienckie. Na rynku pojawiło się już jednak sporo konkurencyjnych usług wideo i właściciel komunikatora musi zacząć wprowadzać nowe funkcje, które przekonają użytkowników do nie porzucania Skype’a na rzecz młodszej konkurencji.

Jednym z takich dodatków może okazać się tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Przez ostatnie pół roku mogło tę aktualizację sprawdzać wybrane grono testerów. Teraz nowa funkcja dostępna jest dla wszystkich chętnych. To naturalnie nadal wersja preview, ale już publicznie dostępna.

Niestety, jak na razie ze Skype Translator nie skorzystamy w języku polskim. Na tę chwilę nowa aktualizacja obsługuje języki angielski, hiszpański, włoski i mandaryński. Nie sądzę niestety, by specjalnie szybko pojawiło się wsparcie dla naszego języka, który jest bardzo trudny do zaprogramowania.

REKLAMA

Jeśli jednak ktoś chciałby porozmawiać z użyciem tłumaczenia w czasie rzeczywistym po angielsku ze znajomym Hiszpanem, to może to zrobić już teraz - pod warunkiem, że korzysta się z komputera z systemem Windows, bo tylko tam Skype Translator jest jak na razie dostępny.

* Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA