REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Radio inaczej, czyli Kruger&Matz z ciekawą propozycją dla szukających wolności wyboru

Podobnie jak zmęczeni ramówką linearnej telewizji szukamy internetowej alternatywy, tak również w przypadku rozgłośni radiowych coraz częściej decydujemy się na słuchanie podcastów, lub programów dostępnych w sieci. Problem polega na tym, że przeciwieństwie do tradycyjnego pasma FM, na rynku nadal niewiele jest radioodbiorników umożliwiających na słuchanie cyfrowego radia. Przynajmniej nie w przystępnej cenie. Tę niszę próbuje zagospodarować Kruger&Matz swoim nowym urządzeniem.

29.05.2015
15:16
Radio inaczej, czyli Kruger&Matz z ciekawą propozycją dla szukających wolności wyboru
REKLAMA
REKLAMA

Producent właśnie wprowadził na rynek internetowy radioodbiornik KM0812, dzięki któremu będzie można słuchać tysięcy cyfrowych radiostacji z całego świata.

Stacje możemy wybierać według kliku kryteriów - nazwy, regionu, bądź rodzaju muzyki. Umożliwia to  znalezienie właściwej ramówki dla siebie w szybki i łatwy sposób.

Jeżeli KM0812 będzie znajdował się w obrębie sieci domowej, możemy go także wykorzystać do odtwarzania multimediów z naszego komputera, poprzez serwer UPnP.

Oczywiście nowy radioodbiornik polskiego producenta posiada także tradycyjną antenę FM, możemy więc słuchać "analogowych" rozgłośni, gdy urządzenie nie ma połączenia z Internetem. Wbudowane złącze AUX pozwala także na podłączenie zewnętrznego urządzenia przy użyciu gniazda jack 3,5mm.

km0812-2

Radio posiada także wbudowaną funkcję budzika. Do obsługi ustawień urządzenia posłużą fizyczne przyciski z przodu obudowy oraz podświetlany wyświetlacz, który pokazuje również godzinę i aktualną pogodę za oknem.

Choć funkcje nowego sprzętu Kruger&Matz nie są może jakąkolwiek nowością na rynku, to z pewnością nie będą miały dużej konkurencji na swojej półce cenowej.

Za internetowy radioodbiornik KM0812 zapłacimy zaledwie 299 zł.

Dobrze wiedzieć, że mając ograniczony budżet na zakup radioodbiornika do kuchni, czy miejsca pracy, nie jesteśmy już ograniczeni wyłącznie do odbiorników FM i słuchania bardzo często sztywnych, analogowych rozgłośni.

REKLAMA

Za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy swobodę wyboru, do tego od polskiego producenta, w całkiem zgrabnie prezentującej się obudowie.

Dla kogoś, kto szuka nowego radia, ale nie chce zamykać się na to, co złapałby z anteny, tylko samemu poukładać listę odtwarzania, takie rozwiązanie może być naprawdę ciekawą propozycją.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA