REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Panorama Firm nie wybiera drogi na skróty i inwestuje we własne mapy

Panorama Firm jest nadal jedną z najlepszych usług do wyszukiwania lokalnych przedsiębiorstw. Nie jest jednak zbyt znana ze swojej usługi mapowej, choć bardzo chce to zmienić. I zamiast kusić hasłami marketingowymi, dokonuje kolejnych inwestycji.

26.05.2015
13:02
Panorama Firm nie wybiera drogi na skróty i inwestuje we własne mapy
REKLAMA
REKLAMA

Eniro Polska, a więc właściciel Panoramy Firm, właśnie poinformował nas o podpisaniu umowy z firmą MGGP Aero, która jest dostawcą zdjęć lotniczych. Cel współpracy jest łatwy do odgadnięcia: mapy Panoramy Firm od teraz są wyposażone w wyżej wskazane zdjęcia lotnicze, w bardzo wysokiej jakości.

Co ciekawe, usługa nie jest ograniczona do malutkich wycinków geograficznych. Zdjęcia można podejrzeć w największych polskich miastach (ponad 90 lokalizacji!), dzięki czemu użytkownicy będą mogli w łatwiejszy sposób odnajdywać interesujące ich obiekty, wyznaczać do nich trasy i mierzyć odległości między nimi.

Na tym jednak nie koniec: do map Panoramy Firm będą trafiały kolejne partie zdjęć, a wkrótce (choć Panorama Firm nie chce podać dokładnego terminu) pokryją one cały kraj, począwszy od, jak zostaliśmy zapewnieni, najbardziej popularnych miast i regionów, oraz tych uznawanych za atrakcyjne turystycznie.

panorama-firm

Baza danych jednak pozostaje głównym atutem Panoramy Firm

Panorama Firm raczej nie stanie się kolejnym Googlem, Here czy Bingiem, a przynajmniej nie w przewidywalnej przyszłości. Prawdę powiedziawszy, póki co nie ma takich aspiracji. Właściciele usługi znają swoją siłę, a jest nią ponad 2,4 miliona firm bardzo precyzyjnie opisanych i również precyzyjnie umieszczonych na mapie.

REKLAMA

Mapy Panoramy Firm są dostosowane do wyświetlania na wszystkich typach ekranów. Posiadają także typowe funkcje, takie jak planowanie trasy, pomiar odległości, powierzchni, ustalanie współrzędnych GPS czy skalowanie. Można też je wykorzystać do nawigacji samochodowej.

By nie było zbyt słodko, rzetelnie, wyczerpująco i precyzyjnie opisane firmy to największy i właściwie jedyny dostrzegalny atut Panoramy Firm oraz jej usługi mapowej. To z kolei oznacza, że przynajmniej na razie, warto ją traktować jako uzupełnienie głównego rozwiązania mapowego, z którego korzystamy, chociażby z uwagi na bazę „niefirmowych” POI, dodatkowych usług czy funkcji związanych z nawigacją samochodową.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA