REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

6 godzin profesjonalnego retuszu w 90 sekund. Tak modowe zdjęcia zakłamują rzeczywistość

Choć wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że reklamy modowe zakłamują rzeczywistość, to zestawienie wyretuszowanych zdjęć z oryginalnymi obrazkami z aparatu jest lekkim szokiem. Agencja Rare przygotowała filmy, na których nie tylko pokazuje efekty przed i po, ale także cały proces profesjonalnego retuszu.

04.05.2015
9:50
6 godzin profesjonalnego retuszu w 90 sekund. Tak modowe zdjęcia zakłamują rzeczywistość
REKLAMA
REKLAMA

Elizabeth Moss jest założycielką i właścicielką prestiżowego studia Rare Digital Art. Rare istenieje od 15 lat i skupia się na obróbce zdjęć reklamowych, a specjalizuje się w retuszu zdjęć z zakresu mody, glamour i beauty. Studio współpracowało z największymi magazynami i markami związanymi z modą. Lista klientów jest imponująca, a znajdują się na niej m.in. Vogue, Tiffany & Co., Louis Vuitton, Bazaar, Marie Claire, Vanity Fair, czy Rolling Stone. Studio szczyci się tym, że obecnie samo może dobierać klientów i pracować tylko z najlepszymi.

Właścicielka studia zdecydowała, że podzieli się swoim warsztatem z innymi

Na YouTube pojawiła się seria filmów, które pokazują proces retuszu zdjęć od samego początku, aż po finalny efekt. Praca nad pojedynczym zdjęciem może trwać nawet 6 godzin.

Zaprezentowane filmy pokazują wszystkie czynności wykonywane w Photoshopie podczas pracy nad zdjęciem. Kilka ładnych godzin obróbki pokazane jest na ok. dziewięćdziesięciosekundowych filmach, więc wyłapanie wszystkich niuansów jest niemożliwe.

Niemniej jednak filmy są ogromną ciekawostką dla wszystkich retuszerów. To prawdziwa rzadkość, kiedy studio pokroju Rare uchyla kulisy swojej pracy. A efekty pracy są naprawdę niesamowite. Zdjęcia po retuszu wyglądają zjawiskowo.

Choć autorka filmów chwali się, że często łamie urodę modelek dodając pory na twarzy, to trudno nie odnieść wrażenia, że całościowo zdjęcia są zbyt mocno upiększone. To jednak nie jest zarzut do samej Elizabeth Moss, a raczej do całej branży fashion/beauty, która rządzi się takimi a nie innymi prawami. Bezpośrednie zestawienie zdjęć przed i po jest szokujące. Modelkom nie tylko ubywa mankamentów cery, ale dosłownie zmieniają się ich rysy twarzy.

Poniższy film pokazuje, co można zrobić z cerą modelki w 6 godzin pracy.

Następne wideo przedstawia 4 godziny retuszu w 96 sekund.

Trzeci film to "tylko" półtorej godziny pracy, ale w efekcie modelka wygląda jak inna osoba.

REKLAMA

Na koniec film przedstawiający kulisy obróbki sesji reklamowej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA