REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już w poniedziałek zadebiutuje nowy pakiet Canal+, a w nim Canal+ Discovery

Telewidzowie, którzy mają pakiet kanałów Canal+, od najbliższego poniedziałku mogą spodziewać się sporych zmian. Z sześciu kanałów zrobi się osiem, a najważniejszą nowością będzie zupełnie nowy kanał Canal+ Discovery tworzony we współpracy z Discovery Networks.

08.05.2015
14:13
Gdzie obejrzeć mecze Euro 2016 za darmo?
REKLAMA
REKLAMA

Od poniedziałku, 11.05, wystartuje nowa oferta od Canal+. Pojawi się ona u wszystkich abonentów nc+, którzy mają wykupiony pakiet Canal+. Oczywiście nie będzie się to wiązało z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Nowy pakiet ma się również pojawić u czterech największych operatorów sieci kablowych (UPC, Vectra, Inea, TOYA), choć pojawiają się tu rozbieżności. Przedstawiciele Canal+ zapewniają, że nowe kanały pojawią się równolegle z wprowadzeniem ich do nc+, ale przedstawiciele kablówek na razie nie potwierdzają tej informacji. Może się więc okazać, że będą opóźnienia. Ponadto w sieciach kablowych mogą pojawić się dwa nowe pakiety Canal+ różniące się ceną. Tańszy ma zawierać tylko 6 kanałów.

Duże przemodelowanie oferty

W odróżnieniu od obecnego, sześciokanałowego pakietu Canal+, odświeżony pakiet będzie zawierał osiem kanałów. Przypomnijmy, że do tej pory widzowie mogli oglądać Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Film, Canal+ Film2, Canal+ Family i Canal+ Family2.

Według nowego porządku, flagowym kanałem pozostanie Canal+, który nie zamierza zmieniać swojego profilu. W ofercie bez większych zmian pozostanie także Canal+ Family. Z kolei Canal+ Family2 zostanie zastąpiony nowym kanałem o nazwie Canal+ 1. Będzie to zasadniczo kanał dla spóźnialskich, który będzie emitował to samo, co Canal+, ale... z godzinnym opóźnieniem. Doprawdy, dziwna decyzja w dobie nagrywarek PVR.

canalplus

Canal+ Film także pozostaje w ofercie, ale Canal+ Film2 zostanie zastąpiony przez Canal+ Seriale. Ma to być dla widza czytelniejszy podział ról.

W nowym pakiecie będzie także więcej sportu. Do Canal+ Sport dołączy jeszcze Canal+ Sport2, który będzie uzupełniał ofertę o więcej wydarzeń sportowych. Kanały zaserwują piłkę nożną z postaci Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, T-Mobile Ekstraklasy, a także wybranych lig europejskich (angielska, hiszpańska). Oprócz tego pojawią się transmisje innych sportów, w tym NBA, zawodów żużlowych, piłki ręcznej, tenisa, golfa i sztuk walki.

Największą nowością jest kanał Canal+ Discovery

Kanał Canal+ Discovery będzie tworzony we współpracy z Discovery Networks, jednak będą widoczne duże różnice w stosunku do głównego Discovery Channel. Ten ostatni jest określany jako „bardziej lifestylowy”, cokolwiek miałoby to znaczyć. Ważną różnicą będzie także fakt, że Canal+ Discovery nie będzie wyświetlał reklam. Nie oznacza to jednak, że będzie różowo. Pomiędzy programami zobaczymy najprawdopodobniej tony autopromocji, tak jak ma to miejsce w innych kanałach pakietu Canal+.

Canal+ Discovery ma zawierać programy i filmy dokumentalne opowiadające o ludziach, ich pasjach i osiągnięciach. Pierwsza polska produkcja pojawi się w czerwcu. Będzie to program „PrzeTwórcy” opowiadający o ludziach, których pasją jest przerabianie niepotrzebnych przedmiotów na coś zupełnie nowego. W ciągu roku ma się tu pojawić 450 godzin premierowego materiału, z czego 120 h będzie polskiej produkcji.

REKLAMA

Szczerze mówiąc, to dość niewiele. Przekłada się to średnio na jedną godzinę dziennie premierowego materiału zagranicznego i tylko 20 minut programu wyprodukowanego w Polsce. Jak na kanał premium, który wchodzi na rynek z dużym impetem, wygląda to dość blado.

* Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA