REKLAMA

Już jest zupełnie nowy Office dla smartfonów z Androidem!

Trudno chwalić Microsoft za szybkość działania, gdyż odświeżanie pakietu biurowego Office przychodzi mu z pewnymi trudnościami, jednak nie można firmie Satyi Nadelli odmówić konsekwencji. Teraz, po długich miesiącach prac, możemy sprawdzić ich efekty i zainstalować nową wersję Office’a na smartfonach z Androidem.

19.05.2015 16.52
Już jest zupełnie nowy Office dla smartfonów z Androidem!
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Office dla Androida zadebiutował już w styczniu tego roku. Wtedy też Microsoft udostępnił wersję dedykowaną tabletom z systemem operacyjnym Google’a, która cieszy się sporą popularnością i zbiera w sklepie Google Play dobre noty - średnia ponad 4 gwiazdki. Dzisiaj firma poinformowała, że nowy Office dla smartfonów już dostępny, co prawda na razie w wersji Preview, czyli testowej.

Microsoft od 12 miesięcy pracuje nad tym, żeby nowe wcielenie Office’a było dostępne na wszystkich platformach oraz na wszystkich typach urządzeń.

office-android-word-excel-power-point-2

Dzisiaj udostępniono mobilnego Office’a dla smartfonów, jednak ze względu na wersję Previev (beta), dostęp do aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint jest ograniczony dla społeczności testerów. Aby pobrać najnowsze wersje aplikacji składających się na pakiet Office należy najpierw zapisać się do społeczności Microsoft Office for Android w Google+. Następnie przejść do stron poświeconych aplikacjom Word, Excel, PowerPoint i uzyskać status testera. Po tym będzie możliwe pobranie najnowszego Office’a na smartfon z Androidem.

REKLAMA

Microsoft zachwala nowe aplikacje obiecując, że pozwalają one na szybką pracę na telefonie i powstały właśnie z myślą o mniejszych ekranach urządzeń mobilnych. Androidowy pakiet Office według Microsoftu działa sprawnie nie tylko z chmurą OneDrive, ale również z Dropboksem, Boksem i Dyskiem Google.

Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdzimy to niebawem i wrażeniami podzielimy się w recenzji pakietu Office dla Androida,

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA