REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Mocne uderzenie od LG – 80 filmów w 4K za darmo

Jak zachęcić klienta do kupna nowego telewizora 4K? Dla większości osób świetne ekrany i bogate funkcje multimedialne to trochę za mało w obliczu faktu, że cały czas brakuje treści w wysokiej rozdzielczości. Producenci TV zdają sobie z tego sprawę, a LG ma dla swoich klientów mocną kartę przetargową. Jest nią odświeżona usługa Kino LG 4K.

02.05.2015
10:43
Filmbox Live w Orange
REKLAMA
REKLAMA

Wielu klientów stoi przed dylematem. Serce podpowiada, by kupić nowoczesny telewizor 4K, ale rozum za chwilę studzi zapał. W końcu co można oglądać w takiej rozdzielczości? Opcji jest tak naprawdę niewiele. Jedną z nich są materiały 4K na Youtube, a ci bardziej zawzięci mogą już dziś dostać się do zasobów Netfliksa w 4K. Tyle tylko, że oba te rozwiązania łączy jedno – nie ma w nich pełnometrażowych filmów 4K po polsku. Dla wielu klientów takie rozwiązanie nie ma więc specjalnego sensu.

Nic dziwnego, że producenci telewizorów co jakiś czas organizują akcje promocyjne polegające na udostępnianiu darmowych filmów 4K. Sony pod koniec ubiegłego roku oferowało 5 filmów 4K w zestawie z nowym telewizorem. Z kolei Samsung kusi aplikacją Strefa VOD UHD, która była pierwszą taką usługą działającą w 4K w Polsce.

Dla nieprzekonanych, LG ma 80 filmów w 4K

Choć już w ubiegłym roku LG pokazało kolekcję 30 filmów 4K, to najnowsza oferta robi zdecydowanie większe wrażenie. Nowe Kino LG 4K to biblioteka filmów 4K przygotowana wraz z FilmBox Live. Oferta jest bardzo bogata, bo w jej skład wchodzi aż 80 filmów w jakości 4K. To sprawia, że jest to największa kolekcja filmów o tak wysokiej rozdzielczości w Polsce. Filmy można oglądać na telewizorach LG Ultra HD 4K wyposażonych w system Smart TV, z linii na rok 2014 i 2015.

LG_FilmBox_UF95

Oferta Kino LG 4K jest kategorią utworzoną w ramach platformy VOD FilmBox Live. Cała biblioteka liczy sobie obecnie około 1000 tytułów, a obok filmów fabularnych są tu też dokumenty i nagrane wydarzenia sportowe.

W ofercie 4K znajdują się filmy różnego typu, począwszy od lekkich komedii, a na dramatach kończąc. Nie są to wprawdzie najnowsze blockbusery, ale oferta zawiera znane filmy Woody’ego Alena, Quantina Tarrantino czy Romana Polańskiego, więc jest całkiem rozsądna. Tytuły, o jakich mówi LG, to m.in. „21 gramów”, „Kochankowie z Księżyca”, „Wszystko gra, „88 minut”, „Jeden dzień”, „Amerykanin” czy „1408”. Niestety prawdopodobnie wszystkie filmy są wersjami Blu-ray zremasterowanymi do 4K.

A co, jeśli nie masz czasu na filmy?

Obok oferty Kino LG 4K z filmami pełnometrażowymi powstała także równoległa kategoria FunBox 4K. Jest ona skierowana do widza, który nie ma dwóch godzin na cały film pełnometrażowy, a jednak chciałby obejrzeć w 4K coś „na szybko”. W tej kolekcji znajdują się krótkie filmy dokumentalne, przyrodnicze i animowane. Ich cechą wspólną jest fakt, że zostały nagrane za pomocą sprzętu 4K, a więc taką rozdzielczość oferują natywnie.

REKLAMA

Jeśli masz telewizor LG Ultra HD 4K z 2014 lub 2015 roku i chcesz skorzystać z promocji, musisz zarejestrować się na stronie LG. Dostęp do usługi jest darmowy przez pierwsze 6 lub 12 miesięcy, w zależności od modelu twojego telewizora.

Takie promocje rozumiem. W bazie 80 filmów prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo świetnie zapowiadają się krótkie treści oferowane w natywnej jakości 4K. Szkoda tylko, że same filmy są w większości przypadków (a być może nawet we wszystkich przypadkach) zremasterowanymi wersjami Blu-ray. Tak czy inaczej, jest to dobra osłoda po zakupie telewizora 4K. Szczególnie, że jest oferowana za darmo.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA