REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Obowiązkowa aplikacja dla ciekawych świata

Muszę się do czegoś przyznać. Poza aktywnym śledzeniem mediów branżowych, niemal w ogóle nie interesują mnie wiadomości. Wychodzę z założenia, że jeżeli na świecie wydarzy się coś naprawdę istotnego, wszystkie portale, które odwiedzam, poinformują mnie o tym na czerwono i pogrubioną czcionką. Lubię za to być na bieżąco z postępem ludzkości. Osoby podzielające ten punkt widzenia koniecznie powinny zainstalować nową aplikację Discovery News.

22.05.2015
11:34
Obowiązkowa aplikacja dla ciekawych świata
REKLAMA
REKLAMA

Choć portal Discovery to oczywiście tematyka nie naukowa, a raczej popularno-naukowa, to jest drugim, obok BBC Science najchętniej odwiedzanym przez mnie źródłem informacji na temat nowych odkryć, ciekawostek ze świata nauki i nie tylko, a także wielu bardzo interesujących wiadomości historycznych.

Słowem, jest to miejsce, gdzie zamiast dowiadywać się o kolejnych, mniej lub bardziej tragicznych wydarzeniach ze świata albo politycznych gierkach, można dowiedzieć się czegoś, co rzeczywiście jakoś na nas wpłynie, poszerzając zasób wiedzy.

Discovery News to jeden z lepszych sposobów, by być na bieżąco

Nowa aplikacja Discovery News dla smartfonów z Windows Phone oraz urządzeń pracujących pod kontrolą Windowsa 8.1 to bardzo solidnie przygotowana, mobilna wersja portalu, łącząca w sobie wszystkie jego działy z sekcją wideo.

Znajdziemy tu zatem nowinki ze świata o tematyce technologicznej, naukowej, przyrodniczej, historycznej czy podróżniczej, logicznie posegregowane w formie kafelków i rozwijanych grafik. Oprócz tego możemy obejrzeć codzienną porcję newsów w formie wideo, oraz pozostałą zawartość, jaką Discovery udostępnia na swojej stronie, w tym podsumowania tygodnia, czyli bardzo przydatną rzecz dla ludzi zabieganych, którzy nie mają czasu być codziennie na bieżąco.

discovery-app2

Do tego dochodzi bogate portfolio galerii, gdzie każde zdjęcie opatrzone jest stosownym opisem oraz Discovernator - losowy generator ciekawostek, którymi, jak mówią twórcy, "możemy zabłysnąć podczas spotkania ze znajomymi".

Aplikacja prezentuje się bardzo ładnie. Utrzymana jest we właściwej mobilnym okienkom stylistyce, a zmiany w jej wyglądzie ograniczone zostały do minimum - wyboru rozmiaru czcionki oraz jasnej lub ciemnej stylistyki.

Każdy artykuł, film i zdjęcie możemy od razu udostępnić w mediach społecznościowych, albo zapisać w aplikacji typu "read it later".

Obecny jest tu również kafelek live tile, na którym pojawiają się nagłówki aktualności wraz z towarzyszącą im grafiką.

discovery-app1

Jedyny zarzut jaki w zasadzie mogę mieć do tej aplikacji, to wspominana ograniczona możliwość zmiany wyglądu, co jest zarówno zaletą, jak i wadą. Pewną niedogodnością jest również brak możliwości wyboru jakości odtwarzanego wideo.

Dopóki wyświetlamy je w oknie powyżej artykułu może nie stanowi to problemu, ale przy przełączeniu się w tryb pełnoekranowy domyślna wartość high (czyli prawdopodobnie 480p) nie prezentuje się już za dobrze, zwłaszcza na 6" ekranie.

Niemniej jednak obecność takiej aplikacji w ekosystemie Windows uważam za bardzo duży plus, tym bardziej, że np. BBC nadal nie posiada oficjalnej aplikacji na mobilne okienka, wyjąwszy aplikację sportową oraz VOD.

A zatem dla posiadaczy Windows Phone i tabletów z Windowsem, którzy nie korzystają z czytników RSS i poszukują jednego miejsca, by czerpać popularno-naukowe wieści ze świata, Discovery News będzie jednym z najlepszych wyborów.

REKLAMA

Oczywiście pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego, gdyż tylko w nim są dostępne treści na portalu Discovery.

Aplikacja dostępna jest w całości za darmo do pobrania ze sklepu Windows oraz sklepu Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA