REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wielki powrót Pana Spinacza. Oto nowy asystent w Microsoft Office

Microsoft w swojej historii wprowadził do swoich systemów operacyjnych i aplikacji kilka różnych cyfrowych asystentów. Dwa najbardziej rozpoznawalne z nich to niesławny Pan Spinacz, który pojawił się w pakiecie biurowym z poprzedniej dekady oraz Cortana będąca częścią systemów z rodziny Windows. Teraz ma dołączyć do nich trzecia usługa, o mało oryginalnej nazwie Office Now.

22.05.2015
19:25
Wielki powrót Pana Spinacza. Oto nowy asystent w Microsoft Office
REKLAMA
REKLAMA

O nowym asystencie pomagającym w wykonywaniu codziennych zadań wspominał trzy miesiące temu w trakcie swojego AMA w serwisie Reddit współzałożyciel firmy Microsoft, czyli sam Bill Gates. Najpewniej tym asystentem jest niezaprezentowana jeszcze oficjalnie usługa Office Now.

zepsuty-clippy

Jak na razie nie każdy może skorzystać z asystenta, ponieważ wymagane jest do tego posiadanie konta firmowego Microsoft. Redaktorom neowin.net udało się jednak dotrzeć do informacji na temat tego programu, który będzie czymś nieco innym niż znana nam już Cortana.

Nowy cyfrowy asystent ma być częścią pakietu Office, który ostatnio jest dynamicznie rozwijany przez Microsoft. Pakiet biurowy nie tylko doczekał się nowych wersji aplikacji klienckich, ale zapowiedziano też obsługę rozszerzeń do programów takich jak Word czy Excel.

Office Now, bo tak roboczo nazywany jest asystent, ma pomagać w zaplanowaniu dnia i podtykać pod nos użytkownika informacje wtedy, kiedy ich potrzebuje. Usługa zajmie się np. obsługą wiadomości email, spotkań w kalendarzu, wyznaczaniem trasy dojazdu itp.

Po otwarciu aplikacji użytkownikowi zostanie pokazany plan jego spotkań łącznie z informacją, ile czasu potrzebuje na dojazd na każde z nich. Aplikacja poinformuje też użytkownika za każdym razem, gdy zmieni się termin wydarzenia lub miejsce nadchodzącego spotkania.

REKLAMA

Dziwić może zbieżność nazw w postaci Office Now i Google Now, zwłaszcza w kontekście tego, co nowa usługa ma potrafić. Bardzo mnie ciekawi, czy Microsoft zdecyduje się przy niej pozostać, jeśli usługa faktycznie zadebiutuje i w jaki sposób (i czy w ogóle) Office Now zostanie zintegrowany z Cortaną.

* Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA