REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mapy Apple w końcu mają szansę zbliżyć się do konkurencji pod wieloma względami

Konferencja WWDC 2015 odbędzie się już niedługo, a do sieci trafiają kolejne doniesienia na temat nowości, jakie mają się na niej pojawić. Dzisiaj w sieci pojawiły się informacje na temat tego, jak firma Tima Cooka ma zamiar rozwinąć swoją usługę kartograficzną Apple Maps. Zmniejszy to dystans jaki dzieli Cupertino od konkurencji.

21.05.2015
20:48
Mapy Apple w końcu mają szansę zbliżyć się do konkurencji pod wieloma względami
REKLAMA
REKLAMA

Rok temu prezentacja iOS 8 i OS X 10.10 Yosemite wywołała sporo emocji za sprawą wprowadzenia rozwiązań takich jak Continuity i Handoff. W tym roku zapowiada się na to, że Apple przygotuje jeszcze więcej ciekawych rozwiązań software’owych dla swoich użytkowników.

Oprócz nowej usługi streamingowej Apple Music spodziewamy się zmiany systemowego fontu na San Francisco. Dzięki temu typografia w desktopowym i mobilnym OS-ie będzie zbliżona do tej znanej z Apple Watch. Apple ma też wreszcie rozwinąć swój HomeKit, czyli system sterowania inteligentnym domem.

Oprócz tego zmiany doczeka się usługa Apple Maps, która jest obecnie brzydkim kaczątkiem w ofercie firmy. Po pozbyciu się Google Maps i wprowadzeniu własnej nawigacji na Cupertino posypały się gromy, bo autorska usługa kartograficzna Apple była pod wieloma względami słabsza od konkurencji.

Dzisiaj Apple Maps nadal gonią konkurencję, ale usługa jest na tyle dojrzała, że często jej używam. W nowej wersji ma pojawić się nowa funkcja, dzięki której zmniejszy się liczba osób, które nadal instalują konkurencyjne i lepsze mapy, takie jak Google Maps lub Here Maps od Nokii.

maps-transit

Jak donosi serwis 9to5mac.com wraz z iOS 9 zadebiutuje usługa wyznaczania trasy z użyciem komunikacji miejskiej, która będzie obsługiwać autobusy, pociągi i metro. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy słyszymy o takiej usłudze - miała ona pojawić się już kilkukrotnie, a w dodatku konkurencja od dawna oferuje coś podobnego.

REKLAMA

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kiedyś z tej nowości skorzystamy w Polsce i baza danych będzie aktualna. Niestety, chociaż w Google Maps moduł nawigacji z użyciem transportu miejskiego w Warszawie działa, to nadal znacznie lepiej przy wyznaczaniu trasy sprawdza się niezastąpione jakdojade.pl.

Oprócz tego w nowych mapach Apple w przyszłości ma pojawić się możliwość wyświetlania map wnętrz budynków, z czym mogli się już zapoznać użytkownicy konkurencyjnych rozwiązań. Niestety, ta funkcja nie trafi na urządzenia użytkowników w tym roku, a dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości. Apple rzekomo pracuje też nad własnym klonem usługi Google Streetview.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA