REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polak potrafi! Najlepsza drukarka 3D na świecie pochodzi z Olsztyna

Polacy, jeśli chcą, potrafią bardzo dobrze radzić sobie w świecie nowych technologii. Dowodem na to jest olsztyńska firma Zortrax. Okazało się, że produkuje ona najlepsze drukarki 3D na świecie.

01.04.2015
19:15
Polak potrafi! Najlepsza drukarka 3D na świecie pochodzi z Olsztyna
REKLAMA
REKLAMA

Nie, nie jest to moja subiektywna opinia. Zdecydowali o tym członkowie największej na świecie społeczności skupionej wokół druku trójwymiarowego. Chodzi nam o 3DHubs.com, czyli serwis łączący posiadaczy drukarek 3D z potencjalnymi klientami. To właśnie w rankingu tego serwisu model Zortrax M200 został uznany za najlepsze tego typu urządzenie biurkowe na świecie.

Nagroda zatem jest o wiele cenniejsza niż statuetka przyznana przez jakiekolwiek jury. Wszystko dlatego, że rolę oceniających pełniło nie wąskie grono jurorów, a ogromna rzesza ludzi, którzy korzystają z różnych drukarek 3D każdego dnia i traktują je nie tylko jako hobby, ale też źródło zarobku.

Polski produkt okazał się lepszy od 399 innych urządzeń biurkowych z całego świata.

By dany sprzęt trafił do rankingu 3DHubs, musi mieć co najmniej 25 recenzji. Może wydawać się, że to mała liczba, którą można łatwo manipulować. To prawda, ale Zortrax M200 został oceniony aż 243 razy! Z kolei jego średnia ocena wynosi aż 4,81 punktu na 5 możliwych, czyli 96,2% możliwej do uzyskania punktacji.

zortrax m200 model 3d f

To naprawdę dobry i ponadprzeciętny wynik. Warto dodać, że nie jest to pierwsze wyróżnienie Zortraksa nadane przez społeczność, bo rok temu produkt tej firmy został przez 3DHubs.com uznany za najlepsze urządzenie typu plug&play. Było to godne odnotowania osiągnięcie, ale nie tak prestiżowe jak obecnie.

Zortrax M200 pokonał często znacznie droższą konkurencję.

Mimo że olsztyńska drukarka jest skierowana na rynek profesjonalny, kosztuje zaledwie 6900 zł netto, Oczywiście dla zwykłego zjadacza chleba może to się wydawać duża kwota, ale nawet w małej lub średniej firmie nie robi większego wrażenia. Nie może więc dziwić, że drukarka jest z powodzeniem  sprzedawana aż w 49 krajach świata, także w Stanach Zjednoczonych i, oczywiście, Polsce.

REKLAMA
zortrax m200 model 3d a

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat druku 3D, przeczytajcie cały  kwietniowy raport 3DHubs. Dotyczy on 13 500 urządzeń. Można w nim znaleźć najlepsze urządzenia w kategoriach maszyn desktopowych oraz przemysłowych, ale również tak interesujące dane jak najczęściej używane oprogramowanie przy tworzeniu trójwymiarowych modeli do wydruków, najbardziej aktywne miasta na mapie światowego druku 3D czy nawet geograficzny podział miejsc, w których wydruki 3D są zamawiane najczęściej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA