REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zaktualizuj Windowsa 10 dopóki jeszcze działa, a może przestać już za trzy dni

Osoby korzystające z testowych wersji Windowsa 10 powinny się mieć na baczności i zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszej wersji. Wszystko po to, by na majówkę ich system w ogóle się uruchomił.

27.04.2015
8:47
Zaktualizuj Windowsa 10 dopóki jeszcze działa, a może przestać już za trzy dni
REKLAMA
REKLAMA

Testowa wersja Windowsa 10, tak samo jak wczesna wersja każdego innego oprogramowania Microsoftu, ma określony czas działania. W przypadku Windows 10 Technical Preview system będzie działał do 1 października 2015 roku, ale tylko pod warunkiem, że korzystamy z jego najnowszych wersji, oznaczonych jako Build 100XX.

Istnieje mnóstwo osób, które jednak korzystają ze starszych wersji systemu, czyli Buildów 9841, 9860, 9879. W takiej sytuacji uruchomienie systemu możliwe będzie wyłącznie do 30 kwietnia bieżącego roku. Po tym terminie system operacyjny przestanie się uruchamiać, a odzyskanie danych znajdujących się na komputerze może okazać się nie tyle trudne, co po prostu trudniejsze niż na zwykłym pececie.

microsoft surface windows 8 windows 10
REKLAMA

Jeżeli chcecie jak najszybciej dostawać wszelkie aktualizacje nowego systemu Microsoftu, powinniście wejść w ustawienia komputera [Settings], ustawienia aktualizacji i przywracania [Update and recovery], oraz w zaawansowane ustawienia aktualizacji [Windows Update], [Advanced options]. W dolnej części okna znajdują się dwie opcje – Slow i Fast.

Pierwsza jest domyślna i powoduje instalację tylko najbardziej dopracowanych aktualizacji. Druga z kolei powoduje szybsze instalowanie aktualizacji, które mogą być jednak mniej stabilne niż te dostępne w opcji wolniejszej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA