REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Warszawski sklep narobił syfu w realu, a kara spotkała go w Internecie

Lubię dobre reklamy i kreatywne działania marketingowe. Długo mógłbym wymieniać marki, które doskonale radzą sobie na Facebooku i Twitterze. Niestety lista firm, które kompromitują się w mediach społecznościowych nie byłaby wcale krótsza. Przykładem na to, jak nie prowadzić akcji marketingowych jest Skateshop AK47.

28.04.2015
21:45
Warszawski sklep narobił syfu w realu, a kara spotkała go w Internecie
REKLAMA
REKLAMA

Sklep Skateshop AK47 zajmuje się handlem odzieżą hiphopową. Firma występuje w Sieci również jako AK47HipHopShop.pl, gdzie sprzedaje ubrania dedykowane głównie młodym ludziom.

O marce zrobiło się głośno w momencie, gdy zdecydowała się na dość nietypowy i partyzancki sposób promocji swojego biznesu. Na oficjalnym facebookowym profilu firmy pojawił się zdjęcia okolic warszawskiego Muranowa, którego liczne budynki zostały zdewastowane przez chuliganów. Jak podaje facebookowe konto Skateshop AK47 “fani sklepu” postanowili pomalować farbą elewacje wielu budynków, umieszczając w ten sposób logo sklepu AK47 HipHop Shop w wielu widocznych miejscach.

facebook-skateshopak47-c

Jak zauważyli Internauci, malunki te zniszczyły wiele budynków, z których część została stosunkowo niedawno wyremontowana. Teraz na ścianach bloków, kamienic i sklepów widoczne jest logo AK47 obok którego umieszczono napis HipHop Shop lub wręcz dokładny adres internetowy sklepu odzieżowego.

Niektórzy podejrzewają, że malunki zostały wykonane za zgodą lub nawet na zamówienie sklepu z ubraniami. Choć na potwierdzenie tych słów brakuje konkretnych dowodów, to scenariusz wydaje się być całkiem prawdopodobny. Przecież nie na co dzień spotyka się malunki na ścianach z reklamami sklepu. Przyznam, że takich w życiu nie widziałem. Wiele sklepów, barów i lokali gastronomicznych ma swoich stałych klientów a nawet fanów, jednak na próżno szukać graffiti na ścianach bloków i kamienic wychwalających ulubiony bar lub kawiarnię.

Właściciele sklepu AK47HipHopShop nie popisali się pomysłowością. Nawet jeśli to nie oni zlecili malunki na budynkach Muranowa, to opublikowali te materiały w Sieci chwaląc się przy tym i dając do zrozumienia, że popierają takie działania i są z nich zadowoleni.

facebook-skateshopak47

Na reakcję internautów nie musieliśmy długo czekać. Na Facebooku zaczęto namawiać do bojkotu sklepu i wystawiania mu najniższych ocen jakie są tylko możliwe. Osoby zniesmaczone zachowaniem i postawą sklepu zaczęły wystawiać skateshopowi jedną gwiazdkę na Facebooku (na pięć możliwych) oraz wpisywać niepochlebne komentarze.

REKLAMA

W chwili, gdy piszę te słowa, na Facebooku Skateshopu AK47 wystawiono łącznie 5,9 tys. opinii, z czego 5,2 tys. z najniższą możliwą notą. Obok ocen z jedną gwiazdką pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Część internautów nawołuje do przeproszenia za promowanie aktów wandalizmu na Facebooku marki, inne żądają naprawienia szkód, czyli pokrycia kosztów remontu. Niektórym puściły nerwy, więc nie brakuje też wulgarnych komentarzy wyzywających osoby odpowiedzialne za takie działania marketingowe od idiotów i debili.

Mam nadzieję, że sklep odpowie za te działania. Nauczkę w internetach już dostał. Teraz pora, aby sprawą zajęły się odpowiednie służby i ukarały osoby, które dopuściły się zdewastowania budynków Muranowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA