REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Player.pl uruchomiony w wagonach PKP Intercity. Za darmo, ale z haczykiem

Pendolino Express InterCity Premium
REKLAMA

Z darmowych hotspotów w pociągach PKP Intercity skorzystali posiadacze ponad 350 000 mobilnych urządzeń.  Przewoźnik w dalszym ciągu stara się wepchnąć tabor w XXI wiek, oferując kolejne usługi umilające podróż. Co powiecie na dostęp do biblioteki Player.pl TVN-u? Za darmo, bez utraty transferu, ale jednak z haczykiem.

REKLAMA

Muszę przyznać, że 350 tysięcy unikalnych urządzeń podłączonych do hotspotów T-Mobile to bardzo pozytywnie nastrajający wynik. Polacy nie tylko mogą, ale przede wszystkim zasługują na jak najszerszy dostęp do sieci podczas podróży. PKP Intercity dotychczas wyposażyło w hotspoty 300 swoich wagonów wchodzących w skład floty Express Intercity oraz wybranych linii międzynarodowych.

pkp intercity player.pl 4

Daje to około 5500 codziennych połączeń z hot-spotami. Średnia sesja trwa 67 minut.

Co można robić przez te 67 minut? To idealny czas, aby nie tylko odpowiedzieć na parę zaległych wiadomości e-mail oraz tweetów, ale również obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Zapewne podobna myśl kłębiła się w głowach przewoźników z PKP, kiedy ci nawiązywali partnerstwo usługowe z właścicielami platformy cyfrowej dystrybucji filmów, seriali i programów – Player.pl.

Chyba nikomu na Spider’s Web nie trzeba przedstawiać tej platformy VoD. Należąca do ITI i czerpiąca z biblioteki programów TVN-u usługa to ponad 15 tysięcy materiałów filmowych dostępnych na różnej maści urządzeniach. Od stacjonarnych komputerów i laptopów, przez smartfony i tablety, na konsolach do gier kończąc. Teraz do tego zestawu dochodzą również wagony PKP Intercity.

pkp intercity player.pl 2

Od 13 kwietnia 2015 roku w pociągach PKP Intercity dostaniemy nielimitowany transferem dostęp do Player.pl

Oczywiście tyczy się to jedynie tych pociągów Express Intercity, w których zainstalowano hotspoty z Internetem od T-Mobile. Po podłączeniu się do hotspotu wystarczy uruchomić aplikację Player.pl bądź odwiedzić witrynę www i skorzystać ze specjalnie wydzielonej sekcji „Strefa PKP Intercity”.

Co ciekawe, materiały ze „Strefy PKP” będą wyświetlane użytkownikom bez żadnych reklam przed, ani w trakcie seansu. Usługa obejmie wszystkie urządzenia z dostępem do sieci jakie zabieramy w podróż – od smartfonów po wielkie laptopy stworzone z myślą o graniu w najnowsze produkcje. Jak napisałem wcześniej, dostęp do „Strefy” będzie możliwy zarówno z poziomu aplikacji wydanej na wszystkie czołowe systemy operacyjne, jak również zwykłej przeglądarki internetowej.

pkp intercity aplikacja

Player.pl za darmo, ale…

Niestety, jest haczyk. Player.pl faktycznie zostaje oddany w ręce klientów PKP za darmo, ale jedynie na okres testowy. Podróżujący taborami Express Intercity oraz wybranych linii międzynarodowych będą więc beta-testerami usługi, za którą z czasem zapłacą wszyscy chętni. PKP nie podaje, kiedy okres testowy ulegnie zakończeniu. Wiemy jednak, jaka będzie cena za późniejszy, płatny dostęp do „Strefy PKP Intercity”. W wiadomości prasowej można przeczytać:

„Docelowo, planowany koszt 24-godzinnego dostępu to 4,99 zł. Subskrypcja po zakończeniu podróży nie zostanie wyłączona, ale korzystanie z niej będzie możliwe już za pośrednictwem własnego połączenia sieciowego użytkownika.”

Wszystko wskazuje na to, że subskrypcja Player.pl będzie opłacalna głównie dla tych, którzy jeżdżą często, na dłuższe dystanse. Możliwość dania dziecku tabletu z dostępem do masy bajek online, bez strachu przed uratą transferu, to bardzo ciekawa, warta pięciu złotych możliwość. Szkoda tylko, że podróżni wsiadający do pociągu na jedną czy dwie godziny w dalszym ciągu będą zdani na zasoby własnych dysków twardych, pendrive-ów czy kart SD. Z ich perspektywy wydatek może być nieopłacalny.

pkp intercity

Mimo tego cieszę się, że PKP do spółki z sieciowymi partnerami szuka możliwości, aby zarabiać na umilaniu podróży. Tam gdzie są wysokiej jakości usługi, pojawiają się również pieniądze. Niezależnie, czy to Netflix, Spotify czy wagony PKP. Chociaż wciąż wypieram z pamięci wizyty w pociągowych toaletach, cieszę się, że będzie to jeszcze łatwiejsze przy (okresowo) darmowym dostępie do filmów i seriali.

REKLAMA

Zdjęcia pochodzą ze Shutterstock oraz materiałów prasowych PKP Intercity

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA