REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Photoshop Express na Windows Phone to lepiej zacznij. Takie promocje nie zdarzają się często

Adobe Photoshop Express zadebiutował na Windows Phone w połowie ubiegłego roku, a dziś doczekał się ciekawej aktualizacji. Poza nowymi funkcjami, Adobe zdecydowało się udostępnić funkcje i filtry premium zupełnie za darmo.

Jeśli nie korzystasz z Photoshop Express to lepiej zacznij. Takie promocje nie zdarzają się często
REKLAMA
REKLAMA

Adobe Photoshop Express to jeden z najciekawszych programów do mobilnej edycji zdjęć. Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze, a przy tym ma wszystkie możliwości, jakich można oczekiwać od mobilnego edytora. Photoshop Express umożliwia stosowanie filtrów, ramek i narzędzi do przycinania, ale daje również dostęp do szeregu nastaw.

W ich skład wchodzi m.in. wyostrzanie, zmiana kontrastu, temperatury i ekspozycji, rozjaśnianie cieni, czy odszumianie. Aplikacja pozwala również naprawić zdjęcie jednym kliknięciem, poprzez funkcję "Quickfix".

Co nowego?

W nowej wersji Adobe Photoshop Express na Windows Phone pojawiła się możliwość sterowania przezroczystością (intensywnością) filtrów. Dostaliśmy także nowe narzędzie „defog”, które w domyśle ma usuwać mgłę, ale świetnie sprawdza się także na co dzień. Narzędzie zwiększa kontrast na zdjęciu, dzięki czemu jest ono bardziej żywe, mniej wyblakłe i po prosu przyjemniejsze w odbiorze.

Kolejną nowością jest... prezent od Adobe. Do tej pory część najciekawszych efektów była dostępna w formie płatnych paczek wewnątrz aplikacji. Wraz z dzisiejszą aktualizacją, Adobe udostępnia płatne filtry i funkcje za darmo. Do tych drugich wlicza się m.in. nowe narzędzie defog, ale także bardzo użyteczna redukcja szumu.

Aby otrzymać za darmo funkcje premium, wystarczy zalogować się w aplikacji identyfikatorem Adobe ID. Aplikacja umożliwia także założenie konta Adobe, jeśli jeszcze go nie masz. Założenie i korzystanie z Adobe ID jest bezpłatne.

Adobe ID przydaje się w wielu usługach tej firmy. Obecnie wszystkie desktopowe programy pakietu Creative Cloud (także w wersjach próbnych) są przypisywane do tego konta. Z Adobe ID korzysta także coraz więcej aplikacji mobilnych, takich jak np. Adobe Acrobat DC (dawniej Adobe Reader), który po ostatniej aktualizacji daje w ręce użytkowników chmurę Document Cloud.

Na razie warunki promocyjnej oferty Adobe nie są do końca jasne

REKLAMA

W sklepie Windows Phone Store możemy przeczytać: „Przez ograniczony czas możesz skorzystać z bezpłatnego Adobe ID, aby uzyskać dostęp do płatnych funkcji”. Nie wiemy jednak czy po przypisaniu płatnych dodatków do konta zostaną one na stałe, czy znikną po upływie promocji.

Aplikację Adobe Photoshop Express pobierzesz za darmo ze sklepu Windows Phone Store. Jest to aplikacja windowsowa (Universal App), więc po pobraniu jej na smartfon z Windows Phone, możesz jej używać również na komputerze z Windows 8.1.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA