REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nju mobile wprowadza brak limitów na wyższy poziom. I to za jedyne 9 zł

Nikt nie lubi płacić dużo za użytkowanie telefonu. I w czasach, kiedy niemal kompletne oferty nolimit dostępne są nie tylko w abonamentach, ale i w taryfach prepaid, wydawałoby się, że niewiele można już w tej dziedzinie wymyślić, aby dodatkowo zadbać o portfele użytkowników. A jednak nju pokazuje, że jest jeszcze miejsce na nowe, ciekawe pomysły.

28.04.2015
14:10
nju mobile
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza usługa tej sieci, nju dodatkowy, o której poinformował serwis Telepolis, skierowana jest właśnie dla tych, którzy chcą co miesiąc przelewać na konto operatora jak najmniej pieniędzy, jednocześnie ciesząc się z hasła "ograniczenia i limity nie obowiązują mnie". W tym przypadku jednak od limitów i ograniczeń będą mogły uwolnić się aż dwie osoby.

Od teraz nju oferuje bowiem opcję dokupienia drugiej karty SIM, z drugim, niezależnym od głównego numerem telefonu, która - w dużym uproszczeniu - będzie w stanie korzystać z niemal wszystkich opcji wybranych na numerze głównym. Nie chodzi tu więc o proste dublowanie karty, czy udostępnianie wybranych usług. Druga karta jest tak naprawdę pełnoprawnym, osobnym numerem, również pozbawionym limitów (w zależności od wybranych na karcie głównej usług). Miesięczna opłata wynosi tu 9 zł.

11169532_440276842808609_1380781572299150089_o

Aktywność na obydwu kartach jest zliczana wspólnie dla wszystkich limitów. Przykładowo, jeśli jedna osoba wydzwoni tylko 10 minut, a druga 200, naliczona zostanie opłata za "nolimit", w wysokości 29 zł, ale... tylko raz. Oczywiście powyżej tej granicy nie będą już naliczane żadne opłaty, jak ma to miejsce w przypadku taryf nju. To samo tyczy się połączenia z Internetem, MMS-ów i SMS-ów.

W rezultacie, zakładając że wszystkie elementy taryfy zostaną wykorzystane w takim stopniu, żeby dotrzeć do poziomu "nolimit", za dwa tak "wyeksploatowane" numery nie zapłacimy dwukrotności standardowego abonamentu, a tylko jednokrotność + 9 zł. I to jeszcze dzielimy sobie na dwóch użytkowników.

Brzmi naprawdę atrakcyjnie, również i dla osób, które np. mało korzystają z Internetu w telefonie, SMS czy połączeń telefonicznych, ale ich "druga połówka" już tak.

Wspólne dla oferty są także dodatkowe usługi aktywowane na numerze głównym oraz dodatkowe pakiety internetowe. Operator na stronie podaje m.in. taki przykład:

Przykład 1: posiadasz nju buzz np. z usługą "jeden na wszystko" za nie więcej niż 39 zł

  • dziś płacisz za połączenia krajowe, SMS, MMS i 2GB Internetu nie więcej niż 39 zł miesięcznie,
  • dokupujesz nju dodatkowy za 9 zł miesięcznie,
  • łącznie miesięcznie płacisz za dwa numery nie więcej niż 39 zł + 9 zł tj. nie więcej niż 24 zł za jeden numer i na każdym rozmawiasz, wysyłasz SMS/MMS bez limitu i masz 2GB do podziału.(ilość GB zależy od oferty jaką posiadasz w planie nju buzz)

Jedyne poważne ograniczenie w przypadku pakietów dotyczy możliwości ich aktywacji z poziomu numeru dodatkowego, podpiętego do konta głównego. Na szczęście nie jest zbyt skomplikowane - po prostu nie mamy możliwości ich aktywacji. Może to uczynić jedynie numer główny, choć korzyści z tego tytułu dotkną już również numer dodatkowy.

11109146_436995793136714_3969977819139053210_o
REKLAMA

Ograniczenia związane z aktywacją samego numeru dodatkowego są nieco poważniejsze. Numerem głównym może być jedynie numer przypisany do abonamentu w taryfie nju buzz, natomiast numerem dodatkowym - nowy numer, numer przenoszony z innej sieci lub numer z oferty nju na kartę. Dwoje użytkowników abonamentów w nju nie może się w ten sposób "połączyć".

Oczywiście niekoniecznie taka opcja musi być dla każdego opłacalna. Czasem nawet takie okazje, po dokładnym przeliczeniu, okazują się o kilka złotych droższe od innych kombinacji, ale trzeba przyznać, że z całą pewnością nie będzie łatwo pobić propozycję abonamentową nju zarówno pod względem ceny, jak i prostoty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA