REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Netia właśnie zaprezentowała ciekawą alternatywę dla VOD, ale to coś innego niż myślisz

Już 16 kwietnia do oferty Netii trafi nowa usługa o nazwie GigaNagrywarka. Jest to nagrywarka PVR działająca w chmurze, która uwolni użytkowników od konieczności żonglowania zewnętrznymi dyskami twardymi. Dodatkowo nagrane materiały można będzie obejrzeć na innym dekoderze.

13.04.2015
12:07
Netia właśnie zaprezentowała ciekawą alternatywę dla VOD, ale to coś innego niż myślisz
REKLAMA
REKLAMA

Netia pokazała dziś ciekawą usługę, która w pewien sposób łączy telewizję i serwis VOD. GigaNagrywarka, bo o niej mowa, umożliwia nagrywanie filmów i programów telewizyjnych w chmurze. Nagrywanie odbywa się po stronie operatora, a materiały są przechowywane na serwerach Netii maksymalnie przez 180 dni od daty nagrania.

Netia zapewnia, że daje użytkownikowi nielimitowaną przestrzeń na nagrania. To spory przełom, bo podobną funkcję ma zaledwie kilku operatorów w Europie.

netia player

Do tej pory dekodery telewizyjne Netia Player pozwalały na nagrywanie programów telewizyjnych, ale było to dość uciążliwe dla użytkowników. Funkcje PVR (nagrywanie) i Time Shift (możliwość pauzowania materiałów) zostały dodane przez aktualizację oprogramowania dekodera. Netia Player nie ma wbudowanego dysku twardego, a więc trzeba było korzystać z zewnętrznego dysku podłączonego poprzez USB. Dodatkowy dysk leżący obok dekodera nie jest szczytem estetyki. Takie rozwiązanie było jednak konieczne, bo Netia poskąpiła możliwości nagrywania materiałów na pendrive’y.

Do 148 programów jednocześnie

Jedną z największych zalet GigaNagrywarki jest możliwość zapisywania programów aż ze 148 kanałów jednocześnie. Oczywiście by nagrywać taką liczbę kanałów, trzeba mieć odpowiednio duży pakiet kanałów w swoim abonamencie.

netia-logo

Nagrywarka w chmurze świetnie sprawdzi się w połączeniu z usługą Multiroom, bowiem dostęp do nagrań jest możliwy ze wszystkich dekoderów, które posiada klient. Można więc ustawić nagrywanie serialu na dekoderze w salonie, a obejrzeć go na dekoderze w sypialni. Jeśli mowa o serialach, usługa pozwoli na zaprogramowanie nagrywania kolejnych odcinków serii.

GigaNagrywarka pozwala także na korzystanie z funkcji Time Shift. Program emitowany w telewizji możemy w dowolnej chwili zatrzymać, czy przewijać do tyłu, podczas gdy dekoder w tle nagrywa program emitowany w ramówce. W przypadku nowej nagrywarki w chmurze, taki zapis w tle będzie mógł obejmować maksymalnie dwie godziny materiału.

Nowy cennik GigaOferty

Przy okazji dzisiejszej premiery nowej usługi, Netia zaprezentowała nowy cennik GigaOferty. Od tej pory nowi abonenci, którzy zdecydują się na podpisanie z Netią umowy, przez pierwsze 6 miesięcy zapłacą za telewizję złotówkę.

Sama GigaNagrywarka będzie dostępna za darmo przez pierwszy miesiąc. Po tym okresie koszt usługi wyniesie 15 zł miesięcznie. To bardzo racjonalny poziom cenowy. Usługa może przypaść do gustu osobom, które mają duże pakiety telewizyjne, bogate w kanały filmowe. O sukcesie zadecyduje stabilność działania i sama jakość nagrań.

REKLAMA

Niestety nie wiemy jeszcze, czy GigaNagrywarka będzie w stanie zapisywać i dostarczać materiały w jakości HD. Jeśli tak, oferta może być ciekawą alternatywą dla serwisów VOD.

* Zdjęcie w nagłówku: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA