REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Jeszcze w tym roku będziesz zamawiać jedzenie przez Internet i odbierać je w lodówkomacie

Rafał Brzoska, prezes firmy Integer, która z powodzeniem wprowadziła na polski rynek (i wiele zagranicznych) popularne już paczkomaty zdradził kolejny swój krok. We współpracy z Allegro firma ma zamiar zbudować platformę do handlu żywnością, której ważnym ogniwem będą zmodyfikowane paczkomaty, czyli... lodówkomaty.

22.04.2015
13:50
Jeszcze w tym roku będziesz zamawiać jedzenie przez Internet i odbierać je w lodówkomacie
REKLAMA
189 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Serwis Wirtualna Polska rozmawiał z Rafałem Brzoską, który poinformował o trwających rozmowach z przedstawicielami Allegro. Firmy chcą zbudować platformę handlową dla producentów żywności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze lodówkomaty pojawią się już za kilka miesięcy.

Grupa Allegro będzie odpowiedzialna za stworzenie platformy dedykowanej sprzedaży żywności przez Internet. Handlem jedzeniem w Internecie mieliby zająć się zarówno sklepy jak i bezpośrednio producenci żywności. Firma Integer będzie odpowiedzialna za dostarczenie i obsługę sieci lodówkomatów.

Szef firmy Integer zauważa, że w handlu żywnością przez Internet jest wielki potencjał, dlatego pierwsze testowe lodówkomaty pojawią się w dużych miastach Polski już w drugiej połowie 2015 roku.

paczkomat

- My zawsze patrzymy, gdzie jest świat. W ten sposób modelujemy, jak będzie wyglądała Polska za 5-10 lat. Obecnie wartościowy udział zakupów online w Polsce wynosi 4,5 proc. W wielu krajach, jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy jest to już 10-12 proc. W ciągu 10 lat online versus fizyczny retail to będzie 40 do 60. Ja zakładam się z bardzo dużą liczbą osób o to, czy to będzie 10 lat czy więcej. Siłą rzeczy motorem napędowym tego będzie rozwój spożywki - powiedział Rafał Brzoska w rozmowie z WP.

REKLAMA

Firma nie zdradza jeszcze jakie sklepy i marki są zainteresowane handlem żywnością przez Internet z wykorzystaniem lodówkomatów.

* Grafika: Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA