REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

HTC prezentuje One M9+ i udowadnia, że większe nie musi być lepsze

HTC odkrywa kolejne karty swojego nowego portfolio. Po zaprezentowaniu smartfonu HTC One M9 przyszła pora na jego nieco większą wersję, One M9+. Nowy sprzęt różni się jednak od swojego poprzednika nie tylko nieco większą obudową, ale też obecnością kilku funkcji, takich jak skaner linii papilarnych oraz Duo Camera, znaną z zeszłorocznego modelu One M8.

HTC prezentuje One M9+ i udowadnia, że większe nie musi być lepsze
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną tego modelu, został on wyposażony w metalową obudowę typu unibody o wymiarach 150,99 x 71,99 x 9,61 mm. Znalazło się w niej miejsce dla 5,2-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 1440 x 2560. Zastosowanie ekranu o takim zagęszczeniu pikseli jest według mnie nie do końca przemyślane.

Do komfortowego korzystania z HTC One M9+ wystarczyłby wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a do wykorzystania smartfonu jako okularów wirtualnej rzeczywistości zalecane jest użycie wyświetlacza 4K. Dlatego ekran 2K w tym smartfonie jest tak naprawdę półśrodkiem, który tylko obniża wydajność urządzenia oraz skraca jego czas pracy bez ładowania.

Ciekawe jest, że HTC zamiast zastosować układ Qualcomma, sięga po procesor MediaTeka. A konkretnie po model MediaTek MT6795T.

Jest to ośmiordzeniowy układ wyposażony w niezbyt wydajne rdzenie Cortex-A53 o częstotliwości pracy równej 2,2 GHz. Układ ten będzie współpracował z 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Bardzo ciekawie prezentuje się zastosowana w HTC One M9+ kamera.

HTC_One_M9+_PerBack_Gold

Z tyłu zastosowano system Duo Camera, czyli tandem składający się z dwóch aparatów z matrycami o rozdzielczościach 20,7 oraz 2,1 Megapiksela. Z kolei z przodu znalazła się kamera UltraPixel. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 5.0.2 Lollipop z nakładką HTC Sense 7.0.

Pozostałe elementy, którymi może pochwalić się HTC, to znajdujące się z przodu głośniki BoomSound wspierające dźwięk Dolby Surround oraz zainstalowany w przycisku Home skaner linii papilarnych. Ten ostatni pozwoli korzystać z popularnego w Azji standardu płatności AliPay. Jest to kolejny dowód na to, że HTC chce być azjatyckim odpowiednikiem Apple. Podczas gdy iPhone jest wyposażony w Apple Pay działające tylko w USA, HTC implementuje inny standard płatności, który zadziała tylko w Azji.

HTC One M9+

HTC One M9+ wydaje się być intrygującym smartfonem.

Benchmarki jednoznacznie pokazują, że MediaTek MT6975 i jego podkręcona wersja T cechują się bardzo, ale to bardzo słabą wydajnością jednego rdzenia oraz wysoką wydajnością wielu rdzeni. Rzecz w tym, że w Google Play praktycznie nie ma programów, które są w stanie korzystać z ośmiu rdzeni jednocześnie, dlatego układ ten nie będzie zbyt szybki.

REKLAMA

Sytuacji nie poprawia też zastosowanie układu graficznego PowerVR 6200. Ten nieprzesadnie wydajny układ w połączeniu z takim sobie procesorem i bardzo szczegółowym wyświetlaczem może za jakiś czas okazać się niewystarczający do wielu zadań. Oczywiście na razie problemu tego nie zauważymy, ale za rok może okazać się widoczny. A to w urządzeniu z wyższej półki cenowej jest niedopuszczalne.

HTC One M9 Plus to smartfon dopasowany do rynku chińskiego i tylko tam na razie będzie sprzedawany. Plotki mówią, że za jakiś czas pojawi się też jego wersja ogólnoświatowa, która będzie wyposażona w szybszy układ Qualcomm Snapdragon 810. Jest to żywy dowód na to, że HTC zdaje sobie sprawę, że ich flagowy smartfon w obecnej formie na zachodzie byłby w najlepszym przypadku pośmiewiskiem, a nie realną odpowiedzią na Samsunga Galaxy S6 czy nadchodzącego LG G4.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA