REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To już ostatni dzwonek, żeby kupić Nexusa 7

Jeśli chcesz kupić tablet Nexus 7, lepiej się pospiesz. Google ogłosił właśnie, że nie zamierza go dłużej sprzedawać. Tablet już zniknął z oficjalnego sklepu Google, zaś jego miejsce definitywnie zastąpi Nexus 9 - jedyny tablet dostępny w internetowym sklepie.

27.04.2015
10:18
To już ostatni dzwonek, żeby kupić Nexusa 7
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza wersja tabletu, Nexus 7 (2013), jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z 2013 roku. I choć muszę przyznać, że nadal doskonale sobie radzi z nowoczesnymi grami i aplikacjami, to jestem świadom, że już niebawem może się to zmienić. Najzwyczajniej w świecie nadgryzł go ząb czasu, a jego podzespoły nie robią już na kimkolwiek wrażenia.

Na szczęście ma on aż 2 GB pamięci RAM, co oznacza, że jeszcze przez długi czas nada się do komfortowego wykonywania prostszych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, czytanie interaktywnych magazynów oraz sprawdzanie aktualnych informacji w czytnikach RSS.

nexus 9
REKLAMA

Jeśli jesteście przekonani, że wam to wystarczy i jeśli jeszcze przez około rok chcecie dostawać stosunkowo szybko aktualizacje do najnowszych wersji Androida, powinniście szybko kupić ten tablet, dopóki jeszcze sklepy mają zapasy magazynowe. Zrezygnowanie ze sprzedaży Nexusa 7 może oznaczać też, że Google niebawem zaprezentuje nowy 7 lub 8-calowy tablet ze średniej półki cenowej.

Jednak to tylko przypuszczenia. Równie dobrze Google może też nie zrobić nic. W końcu już mają w ofercie 6- oraz 8,9-calowego Nexusa. W dobie phabletów plasujący się pomiędzy nimi model może się okazać zapchajdziurą, której tak naprawdę nikt nie będzie chciał kupić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA