Sprzęt  / News

To już ostatni dzwonek, żeby kupić Nexusa 7

Jeśli chcesz kupić tablet Nexus 7, lepiej się pospiesz. Google ogłosił właśnie, że nie zamierza go dłużej sprzedawać. Tablet już zniknął z oficjalnego sklepu Google, zaś jego miejsce definitywnie zastąpi Nexus 9 - jedyny tablet dostępny w internetowym sklepie.

Najnowsza wersja tabletu, Nexus 7 (2013), jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z 2013 roku. I choć muszę przyznać, że nadal doskonale sobie radzi z nowoczesnymi grami i aplikacjami, to jestem świadom, że już niebawem może się to zmienić. Najzwyczajniej w świecie nadgryzł go ząb czasu, a jego podzespoły nie robią już na kimkolwiek wrażenia.

Na szczęście ma on aż 2 GB pamięci RAM, co oznacza, że jeszcze przez długi czas nada się do komfortowego wykonywania prostszych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, czytanie interaktywnych magazynów oraz sprawdzanie aktualnych informacji w czytnikach RSS.

nexus 9

Jeśli jesteście przekonani, że wam to wystarczy i jeśli jeszcze przez około rok chcecie dostawać stosunkowo szybko aktualizacje do najnowszych wersji Androida, powinniście szybko kupić ten tablet, dopóki jeszcze sklepy mają zapasy magazynowe. Zrezygnowanie ze sprzedaży Nexusa 7 może oznaczać też, że Google niebawem zaprezentuje nowy 7 lub 8-calowy tablet ze średniej półki cenowej.

Jednak to tylko przypuszczenia. Równie dobrze Google może też nie zrobić nic. W końcu już mają w ofercie 6- oraz 8,9-calowego Nexusa. W dobie phabletów plasujący się pomiędzy nimi model może się okazać zapchajdziurą, której tak naprawdę nikt nie będzie chciał kupić.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst