1. Spider's Web
  2. Technologie

Zapraszamy na bezpłatny webinar nt. Internet of Things!

Lokowanie produktu

„Internet of Things: jak zmienia biznes i naszą codzienność?” to tytuł bezpłatnego webinaru, który organizujemy wspólnie z firmą Comarch 23 kwietnia o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się, by móc w nim uczestniczyć! Zapraszamy nie tylko przedstawicieli firm, ale także wszystkich Czytelników Spider’s Web zainteresowanych tematyką.

17.04.2015
21:28
Zapraszamy na bezpłatny webinar nt. Internet of Things!

Tytuł mojej części prezentacji brzmi dość przewrotnie: „Internet Rzeczy: tymczasowa moda, czy największa rewolucja od czasu wynalezienia żarówki”. Przewrotnie, bo oczywiście będę starał się udowodnić to drugie.

webinar_comarch

Dlaczego?

Warto uświadomić sobie jeden fakt - gdy w latach 90 ubiegłego wieku upowszechniał się internet, to był dostępny tylko na jednym typie urządzeń - na komputerach PC. Wszystko to, co powstawało jako internet, konstruowane było z myślą odbioru właśnie na komputerach osobistych. Zdeterminowało to myślenie o globalnej sieci informatycznej na lata.

W ciągu ponad 20 lat upowszechnienia się internetu zmieniło się wiele. Dziś jest on dostępny na znacznie większej liczbie urządzeń, a to co w nim powstaje, budowane jest już głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, nie komputerach. Ba, są rynki, jak np. afrykański, na którym internet mobilny jest pierwszym rodzajem globalnej sieci, z jaką użytkownicy w ogóle mają styczność.

To jednak nie koniec zmian. Nadchodzi bowiem największa rewolucja technologiczna w historii ludzkości. Większa zapewne od skonstruowania pierwszego komputera osobistego, większa zapewne również od wynalezienia ‚pierwszego internetu’. Gdy internet rzeczy rozpowszechni się na świecie w sposób nasycający rynki, będzie wręcz można o śmierci internetu, jaki znamy. Będzie on bowiem jak powietrze - bezwzględnie niezbędny do życia.

Ja będę starał się nakreślić wizję przyszłości internetu rzeczy, ale moi koledzy z Comarchu przedstawią szereg narzędzi i produktów, które pozwalają na inwestycję i rozwój na rynku Internet of Things już dzisiaj, tu i teraz.

Jeśli masz firmę lub myślisz nad rozpoczęciem własnej działalności, albo po prostu chcesz łyknąć nieco wiedzy nt. najnowszych rozwiązań technologicznych z gatunku internetu rzeczy zapisz się na nasz - bezpłatny przypominam - webinar.

Nic nie tracisz, a zyskać możesz sporo.

Lokowanie produktu
Najnowsze