Operatorzy  / News

Play przypomniał o nieodebranych MMS-ach? Uważaj, to oszustwo

Jeśli macie numer w Play, mogliście w ostatnim czasie otrzymać maila informującego o nieodebranych wiadomościach MMS. Przypominał on wiadomości wysyłane przez Play i przekierowywał użytkownika na stronę, która zachęcała do wysłania drogiego SMS-a Premium.

Poniżej zamieszczamy wygląd przykładowego maila, który docierał do oszukanych osób. Jeśli otrzymaliście taką wiadomość, nie wchodźcie na podany w niej adres. Należy też pamiętać, że w przeciwieństwie do tej witryny, wszystkie strony Play są zabezpieczone certyfikatami.

FAŁSZYWY-MAIL

Play na swoim blogu zachęca, by zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami włączając bezpłatne usługi blokada prenumeraty, STOP SPAM i BLOKADA PREMIUM. Można je znaleźć w swoim koncie na Play24.

Co prawda Play już wyłączył możliwość wysyłania wiadomości na stronie podanej w fałszywym mailu, ale mimo to należy zachować ostrożność i pamiętać o podobnych niebezpieczeństwach w przyszłości. Osoby, które wysłały wiadomość na ten numer, mogą zgłosić reklamację. Play zaręcza, że zostaną one rozpatrzone pozytywnie.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst