Sprzęt  / News

Microsoft ma dwie nowe Lumie, w tym jedną w rozmiarze XL

209 interakcji
dołącz do dyskusji

Choć nowe smartfony Microsoftu miały mieć premierę dopiero na dzisiejszej konferencji Microsoftu, ich specyfikacje wyciekły już wczoraj. Tym samym potwierdziło się, że modele Lumia 640 oraz Lumia 640 XL to bardzo ciekawe urządzenia, które mogą zainteresować wielu fanów systemu Windows Phone.

Mniejszy z telefonów, Microsoft Lumia 640, został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz Clear Black o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Wbudowany akumulator ma mieć pojemność 2500 mAh. Oprócz tego wiadomo, że model ten będzie wspierał łączność LTE i zostanie wyposażony w dwa aparaty fotograficzne. Przedni będzie miał rozdzielczość 0,9 Mpx, zaś tylny 8,7 Mpx i będzie wspierał technologię PureView w wersji znanej z Lumii 920.

Podobieństwem do Lumii 920 będzie też wspieranie bezprzewodowego ładowania oraz łączności przez NFC. Cena tego urządzenia ma wynosić 139 euro (wersja 3G) lub 159 euro (wersja LTE), co w Polsce powinno się przełożyć na około 700 zł. Nie jest to wysoka cena, zwłaszcza że Lumie relatywnie szybko tanieją.

Ze względu na całkiem szczegółowy ekran, dobrą specyfikację oraz wyjątkowo dobry aparat jak na tę półkę cenową, smartfon ten może okazać się hitem cenowym. Zwłaszcza że razem z nim otrzymujemy roczną subskrypcję usługi Office 365 Personal, której sklepowa cena stanowi znaczącą część całościowego kosztu telefonu.  Smartfon będzie dostępny w niebieskiej, pomarańczowej, czarnej i białej wersji kolorystycznej i będzie miał wymienialne obudowy.

Z kolei Lumia 640 XL ma być następcą 6-calowej Nokii Lumia 1320.

microsoft-nokia-lumia-xl

Kto wie, być może jest to oficjalna nazwa wcześniej zapowiadanego modelu Lumia 1330. Świadczy o tym specyfikacja modelu, która przewiduje zastosowanie 5,7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 1 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. W tym przypadku cena wynosi 189 euro (3G) lub 219 euro (LTE), czyli od 800 do 900 zł. Smartfon będzie dostępny w tych samych wersjach kolorystycznych co mniejszy brat i do niego też zostanie dołączona roczna wersja pakietu Office.

Smartfon będzie wyposażony w dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 5 Megapikseli i tylny o rozdzielczości 13 Mpx z optyką Carl Zeiss i wsparciem technologii PureView. Wadą urządzenia może się okazać niezbyt pojemny akumulator (3000 mAh). Powinien on się znaleźć w smartfonie, a nie urządzeniu aspirującym do miana phabletu. W momencie kiedy sprzęt ten trafi na rynek, można się spodziewać, że jedną z jego największych wad będzie właśnie krótki czas pracy bez ładowania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst