Tech  / News

Smart opaska za 129 zł i tani smartfon z LTE, czyli nowości ze stoiska Kruger&Matz w Barcelonie

Zwiedzając targi MWC 2015 udało nam się trafić na stoisko polskiej firmy o obco brzmiącej nazwie Kruger&Matz. Producent pochwalił się dwoma nowymi urządzeniami z segmentu techologii ubieralnej oraz smartfonami z Androidem i Windows Phone. Przyjrzeliśmy się bliżej tym sprzętom i dostaliśmy informację na temat ich polskich cen.

Kruger&Matz pokazał na swoim stoisku na targach MWC 2015 kilka nowych urządzeń mobilnych. Są to urządzenia o bardzo atrakcyjnych cenach, które mogą przypaść do gustu osobom poszukującym sprzętów budżetowych, które nie okażą się stratą pieniędzy.

Technologie ubieralne w Kruger&Matz.

Na stoisku oprócz wycenionego na 299 zł smartwatcha, który nie wzbudzał większych emocji - Mateusz Nowak testował już zegarek tej firmy - pojawił się Smartband. Urządzenie służy podobnie jak inne urządzenia tego typu do zliczania kroków oraz rejestrowania snu.

IMG_2513

Smartband od Kruger&Matz ma pracować bardzo długo na baterii ze względu na brak konieczności utrzymywania stale połączenia Bluetooth ze smartfonem. Szkoda tylko, że opaska nie będzie pełnić funkcji inteligentnego budzika. Zachęcająca jest cena - 129 zł.

Smartfon z Androidem i LTE za nieco ponad 500 zł

Do oferty Kruger&Matz dołączył nowy smartfon z systemem Android. Niestety nadal jest to model z oprogramowaniem w wersji 4.4 KitKat, a nie udało mi się uzyskać informacji, czy i kiedy pojawi się na nim Android 5.0 Lollipop.

IMG_2517

Najważniejsze w tym urządzeniu jest jednak nie oprogramowanie, a obecność modułu LTE w tej półce cenowej. Ten telefon o bardzo podstawowej specyfikacji - ale z 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej - trafi na sklepowe półki z ceną 529 zł na metce.

Windows Phone tańszy od Androida? Na to wygląda

Producent pochwalił się też telefonem z systemem Windows Phone o nazwie Soul 2. Bazuje on na hardwarze smartfona z Androidem o nazwie Soul. Działanie oprogramowania od Google przy tej specyfikacji pozostawia niestety nieco do życzenia.

IMG_2527

Po wzięciu Soul 2 do ręki wydaje się, że Windows Phone na tym urządzeniu jest znacznie szybszy. Co jeszcze ciekawsze, to cena - Kruger&Matz Soul 2 z systemem Microsoftu będzie kosztował 449 zł, podczas gdy wersja z Androidem - 499 zł.

IMG_2550

Kruger&Matz wprowadzi też niedługo do sprzedaży powerbank. Jest on co prawda wyraźnie wyższy i szerszy od nawet 5-calowych smartfonów, ale ma bardzo ładną fakturę obudowy. W środku znalazło się ogniwo o pojemności 7000 mAh. Powerbank od Kruger&Matz ma dwa wyjścia USB, diody wskazujące stan naładowania oraz... latarkę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst