Sprzęt  / News

Człowiek, który miał uratować HTC odsunięty od władzy w firmie

HTC One M9 po swojej premierze nie zdążył jeszcze trafić do sprzedaży, ale już teraz nastąpiła zmiana na stanowisku CEO. Peter Chou co prawda nie opuścił firmy, ale jego rola będzie inna niż do tej pory. Jego następczyni właśnie rozpoczęła swoje rządy.

Szefem HTC przez ostatnie lata był Peter Chou, którego nie można nazwać wybitnym prezesem. Tajwańska firma była swego czasu jednym z liderów rynku smartfonów, ale mimo świetnych produktów udziały rynkowe rok do roku się kurczą.

Peter Chou wprowadzał do sprzedaży kolejne generacje smartfonów One, ale nie umiał odnieść spektakularnego sukcesu i ustępuje z roli prezesa. Na jego miejsce powołana zostanie Cher Wang, które w 1997 roku była jednym z założycieli firmy.

htc apple Peter Chou

Cher Wang już w 2013 przejęła część obowiązków związanych ze stanowiskiem CEO. Miał to być tylko tymczasowe rozwiązanie, ale finalnie Peter Chou opuszcza stanowisko. Skupi się teraz na “strategicznej roli” związanej z produktami przyszłości.

Przyszłość HTC jest niepewna, a nowa pani prezes ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Tajwańska firma mimo starań na rynku smartfonów nie odnosi sukcesów i jeśli urządzenia z linii Re w postaci kamery, opaski i hełmu rozszerzonej rzeczywistości nie odniosą sukcesu, to trudno będzie nie pisać czarnych scenariuszy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst