Sprzęt  / News

Młodszy brat HTC One M9 nie skrywa już wielu tajemnic. Oto HTC One E9+

Czy już niebawem na rynku pojawi się tańsza wersja HTC One M9? Wskazują na to przecieki, które ukazują tańszą wersję smartfonu tajwańskiej firmy, HTC One E9+.

Cechy charakterystyczne tego urządzenia to wzornictwo przypominające te znane z HTC One M9. Kolejne jego wyróżniające się elementy to metalowa ramka oraz okrągły i wystający z obudowy obiektyw aparatu. Sprzętowi temu nie sposób odmówić uroku i ładnego wyglądu. Widać to zresztą na zdjęciach udostępnionych na Twitterze przez użytkownika @Upleaks.

Na fotografiach można też zobaczyć trzy wersje kolorystyczne smartfonu: Gunmetal Gray, Glacial Silver, Amber Gold. Mam przeczucia, że inwestycja w tą ostatnią nie będzie należeć do udanych. Tylna część smartfonu prezentuje się bardzo minimalistycznie. Można na niej zobaczyć wyłącznie  wspomniany aparat z diodą błyskową oraz niewyróżniające się logo HTC.

Pod względem specyfikacji HTC One E9+ prezentuje się wręcz zaskakująco.

Jeśli nieoficjalne informacje będą miały potwierdzenie w rzeczywistości, to w tym smartfonie ze średniej półki cenowej znajdziemy 5,5-calowy wyświetlacz o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Dziwić może też fakt, że ogromna firma zdecydowała się na współpracę z Mediatekiem, który tworzy przede wszystkim podzespoły do tańszych urządzeń mobilnych. W HTC One E9+ ma znaleźć się bowiem układ MT6792 wyposażony w osiem rdzeni: cztery energooszczędne Cortex-A53 oraz cztery wydajne Cortex-A57.

htc one e9

Oprócz tego sprzęt ten ma być wyposażony w 3 GB pamięci RAM oraz system Android 5.0 Lollipop wzbogacony o nakładkę Sense. Sprzęt będzie wyposażony też w 32 GB rozszerzalnej pamięci flash, akumulator o pojemności 3000 mAh oraz aparaty z matrycami o rozdzielczościach 20,7 oraz, zależnie od źródeł 13 lub 4 Megapiksele.

Data premiery nie jest jeszcze znana, a według oficjalnych komunikatów HTC urządzenie takie jeszcze nie istnieje. Można jednak spodziewać się, że pojawi się na rynku w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, gdy tylko zdążymy przywyknąć do obecności na półkach sklepowych HTC One M9.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst