REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Można już przeglądać własne mapy w aplikacji Google Maps!

Google wprowadziło nową funkcję w swoich mobilnych mapach do systemu Google Android. Bezpośrednio w Google Maps na smartfonie i tablecie można od teraz wyświetlać własne mapy stworzone wcześniej z użyciem przeglądarki komputerze stacjonarnym lub laptopie.

28.03.2015
19:33
Tryb Wi-Fi w Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z funkcji przeglądarkowej wersji Map Google jest tworzenie swoich własnych map. My Maps to bardzo przydatna funkcja, z której warto skorzystać zwłaszcza przed wyjazdem na wakacje lub w podróż służbową do nowego miejsca.

My Maps od Google ma sporo możliwości.

Korzystając z usługi Google można zaplanować z wyprzedzeniem wycieczkę po miejscu, do którego udajemy się na wakacje. My Maps pozwala na dodawanie punktów kontrolnych i łącznie ich w grupy.

Pomiędzy punktami można wyznaczać własne trasy, a mapy można tworzyć wspólnie ze znajomymi. Do tej pory mobilne Google Maps nie obsługiwało tej funkcji.

W celu skorzystania z utworzonych wcześniej map trzeba było uruchamiać osobną aplikację o nazwie My Maps.

REKLAMA

Teraz będzie można podejrzeć utworzone wcześniej mapy bezpośrednio w głównej aplikacji Google Maps, ale ich edycja i tworzenie nowych wymaga zainstalowania dodatkowej aplikacji.

Program o nazwie My Maps można pobrać ze sklepu Google Play. Jak na razie jeszcze nie wiadomo, czy My Maps zostanie całkowicie zintegrowane z Google Maps, czy też będzie funkcjonować oddzielnie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA