Tech  / News

Mała rzecz, a cieszy - Gmail wprowadza jeszcze lepszą obsługę wielu skrzynek pocztowych

W dzisiejszych czasach wiele osób ma więcej niż jeden adres mailowy. Osobne adresy email często otrzymuje się w szkole, na uczelni oraz w pracy. Jeśli macie kilka adresów email, od teraz będziecie mogli nimi łatwo zarządzać z poziomu androidowej aplikacji Gmail.

Od teraz będzie możliwe wyświetlenie listy wszystkich wiadomości, ze wszystkich skrzynek podpiętych do Gmaila, na jednym ekranie. Wszystko dzięki funkcji “All Inboxes”, która w Polsce być może będzie się nazywać “Wszystkie skrzynki odbiorcze”. Już nie będzie konieczne przełączanie się między kontami lub korzystanie z kilku aplikacji.

All Inboxes View - Final

Dzięki temu wiadomości pochodzące z innych kont mailowych będą mogły korzystać z widoku konwersacji. Funkcję tę będą obsługiwać zarówno skrzynki pocztowe dostępne w usługach takich jak Yahoo i Outlook, jak też wszystkie inne poczty korzystające z protokołu IMAP/POP.

Conversations View Final (1)

Jednak obsługa wielu kont to nie jedyne, co dziś zaprezentował Google. Teraz mechanizm wyszukiwanie będzie lepiej uzupełniał wpisywane przez użytkownika słowa, dzięki czemu wyszukiwanie informacji będzie jeszcze łatwiejsze i szybsze.

attachment preview final

Oprócz tego Google wprowadził drobne nowości, takie jak bardziej responsywne animacje otwierania i zamykania konwersacji, podgląd dużych załączników oraz funkcja zapisywanie ich na Dysku Google za pomocą jednego dotknięcia palcem. Wszystkie te nowości powinny sprawić, że jeszcze mniej osób będzie rezygnować z Gmaila i przesiadać się na alternatywne programy pocztowe, jak np. promowany przez Cyanogenmod Boxer.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst