Sprzęt  / News

Nie czekaj na premierę - przymierz Apple Watcha już teraz

Dla osób mieszkających w Polsce i zainteresowanych Apple Watchem mamy dobrą wiadomość. Chociaż nie ma u nas sklepu Apple, to jest sposób na to, by zwizualizować sobie jak zegarek Apple będzie wyglądał na naszym nadgarstku.

Cały technologiczny świat czeka na Apple Watch. Hejterzy liczą na pierwsze prawdziwe potknięcie firmy Tima Cooka, a fani przebierają nogami przed zakupem nowego gadżetu. Dla tej drugiej grupy pojawiła się aplikacja mobilna, która pozwoli im “przymierzyć” zegarek z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

To bardzo interesująca propozycja dla fanów Apple z Polski.

Mieszkańcy krajów gdzie funkcjonują oficjalne stacjonarne sklepy Apple Store będą mogli umówić się na specjalne pokazy nowego produktu. Użytkownicy z Polski mogą o tym jednak zapomnieć.

apple-watch

U nas sklep Apple funkcjonuje tylko w sieci i zniknęła z niego zakładka z zegarkiem. Nie tylko nie ma gdzie go przymierzyć, ale też nie wiadomo, czy i kiedy wejdzie on do dystrybucji w naszym kraju.

W to, że entuzjaści i tak kupią ten produkt jednak nie wątpię.

Fani firmy z pewnością wybiorą się tak jak jesienią do Drezna, Londynu lub jakiegokolwiek innego kraju, gdzie zegarek będzie miał swoją premierę. Nie muszą jednak nastawiać się na zakup całkowitego kota w worku.

Jak poinformował Apple Insider, pojawiła się aplikacja do iPhone’a o nazwie Try The Watch. Pozwoli ona zwizualizować sobie to, jak będzie wyglądał Apple Watch założony na rękę. Wykorzystuje w tym celu rozszerzoną rzeczywistość.

Aplikacji nie przygotował Apple.

Strona Apple poświęcona zegarkowi jest bogata w zdjęcia. Można obejrzeć na niej dziesiątki rożnych wersji, które różnią się wykorzystywanymi materiałami - aluminiowy Watch Sport, stalowy Watch i złoty Watch Edition - oraz typami opasek. Nie da się jednak zobaczyć, jak będzie się on prezentował w praktyce. Największy problem może być zresztą nawet nie tyle z wersją kolorystyczną, co z rozmiarem.

aw

Użytkownikom może przyjść z pomocą aplikacja Try The Watch przygotowana przez belgijską firmę Underside. W celu wyświetlenia na ekranie telefonu ręki z założonym zegarkiem wystarczy odrobina wolnego czasu, drukarka oraz oczywiście telefon z zainstalowaną aplikacją. Wystarczy wydrukować odpowiedni wzór, przyłożyć go do ręki i skierować obiektyw aparatu na rękę.

Jedyny problem jest taki, że aplikacji próżno szukać w App Store.

Pomysł jest genialny w swej prostocie i aż dziwne, że takich aplikacji nie robi samo Apple. Po zeskanowaniu wzoru z ręki można przeglądać w aplikacji jak w praktyce będą wyglądały rożne zegarki. W celu zainstalowania aplikacji trzeba udać się na stronę twórców Try The Watch.

Dla osób, które mają opory przed wgrywaniem takiego programu z niesprawdzonego źródła Apple udostępnia program, który pozwoli na ekranie iPhone’a sprawdzić przynajmniej rzeczywiste rozmiary zegarka - niestety, program ten nie jest dostępny w polskim App Store.

aw 2

Jak widać na zdjęciach raczej nie oszukamy fotografią wygenerowanego Apple’a Watcha znajomych, ale aplikacja Try The Watch może pomóc w wyborze konkretnego modelu i rozmiaru. Sam zegarek Apple Watch będę chciał sprawdzić w praktyce i przed zakupem aplikację przetestuję.

Tylko najpierw muszę znaleźć gdzieś w okolicy drukarkę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst