Tech  / Relacja

Ten smartfon nie ma ani góry, ani dołu - zadzwonisz z każdej pozycji

Różnych pomysłów imają się producenci urządzeń mobilnych, by wyróżnić się na rynku. Jednak wśród mniej lub bardziej przemyślanych rozwiązań, to może okazać się naprawdę przydatne - w nowym Alcatelu One Touch Idol 3 nie ma rozróżnienie na górę i dół urządzenia!

Zakrzywiane - i to po obu bokach - ekrany, ekrany z dwóch stron urządzenia, inteligentne obudowy zmieniające funkcjonalność smartfona - to wszystko pomysły producentów smartfonów z ostatnich miesięcy, które z hukiem weszły na rynek. Tymczasem kto wie, czy to co wymyślił Alcatel nie jest najlepszą innowacją w kategorii inteligentnych telefonów od dawna. Aż dziw, że nikt nie wpadł na to wcześniej.

Alcatel One Touch Idol 3., 4

Większość smartfonów już od dawna nie ma systemowych, fizycznych przycisków. Dlatego przy wyłączonym ekranie trudno jest szybko dostrzec gdzie jest góra, a gdzie dół urządzenia. Ręka do góry kto przynajmniej kilka razy w życiu nie pomylił się w ten sposób.

Nowy Idol od Alcatela ma głośnik i mikrofon po obu stronach, więc problem góry/dołu ekranu został kompletnie wyeliminowany. Interfejs ekranu dostosowuje się do tego, w jakiej pozycji chwycimy urządzenie, by np. wykonać połączenie głosowe.

Alcatel One Touch Idol 3, 1
Alcatel One Touch Idol 3, 2

Przy okazji te podwójne głośniki wykorzystywane są do uzyskania dźwięku w lepszej jakości, a że jest coraz większa grupa konsumentów, która słucha muzyki wprost ze smartfonu, to ten bajer może im się bardzo spodobać. Szczególnie, że w przypadku Idola 3 Alcatel podjął współpracę ze znanym i cenionym producentem głośników JBL.

Jak dla mnie, to całkiem istotny wyróżnik. Umówmy się - do tej pory Alcatel nie należał do prymusów rynku mobilnego. Ten model też pewnie nie wywróci sytuacji do góry nogami, ale przynajmniej nie będzie można mówić, że niczego nowego Alcatele na rynek nie przynoszą.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst