Sprzęt  / News

Windows 10 Preview dla smartfonów już do pobrania!

193 interakcji
dołącz do dyskusji

Doczekaliśmy się! Ruszyłī testy nieukończonej, poglądowej wersji Windows 10 na smartfony. Będzie mógł uczestniczyć w nich każdy, w tym posiadacze najtańszych smartfonów z Windows Phone 8.1.

Jak oficjalnie potwierdził Microsoft za pomocą swojego konta twitterowego, już dziś chętne osoby otrzymają do testów Windows 10, za darmo. Co oczywiste, nie będzie to końcowa wersja tego systemu, a wręcz poglądowa. Jest udostępniana, bo Microsoft… potrzebuje naszej pomocy. Chce, byśmy (na własne ryzyko) zainstalowali ten system operacyjny na swoim telefonie, zgodzili się na „permanentną inwigilację” (a więc śledzenie naszych poczynań w tym systemie i wysyłanie tych informacji na serwery Microsoftu) a także zgłaszali wykryte przez nas błędy i usterki.

Według wielu źródeł blisko związanych z Microsoftem, Windows 10 Mobile Preview nie zostanie udostępniony od razu wszystkim posiadaczom smartfonów z Windows Phone 8.1. Kompilacje mają być udostępniane transzami, dla kolejnych modeli telefonów i wersji regionalnych.

windows-10-smartfony

Co ważne, w każdym momencie z testów będzie można się wycofać. Microsoft zapewnił, że opracował metodę „cofania się” do stanu sprzed aktualizacji do poglądowej wersji Windows 10. To oznacza, że jeżeli system będzie zbyt niedopracowany nawet dla cierpliwych i wyrozumiałych testerów, będzie można wrócić do jego stabilnej wersji (na chwilę obecną Windows Phone 8.1.1).

Co nowego w Windows 10? Właściwie, to na ten temat nie wiemy zbyt wiele. Wiemy, że będzie miał on wspólne jądro z desktopowym systemem oraz wspólne z nim środowisko uruchomieniowe, co pozwoli na pisanie multiplatformowych, rozbudowanych aplikacji. Wiemy też, że ekran startowy doczekał się zmian estetycznych, menu ustawień zostało (w końcu!) uporządkowane i zwiększono też funkcjonalność Centrum Akcji. Oprócz tego oddzielono Office’a od systemu a także inne aplikacje, dzięki czemu będzie można je szybciej aktualizować za pośrednictwem Sklepu Windows zamiast za pośrednictwem usługi Windows Update.

O innych nowościach powiemy wam jak tylko ów Windows 10 przetestujemy. Nasze Lumie czekają z niecierpliwością! Jako pierwsi aktualizację testową dostaną posiadacze Lumii 630, 635, 636, 638, 730 oraz 830.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst