REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Użytkownicy komunikatorów Apple będą od teraz bezpieczniejsi

Użytkownicy komunikatora internetowego od Apple dostali możliwość włączenia dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu się na nowe urządzenie. To rozwiązanie pomoże ochronić dane na wypadek, gdyby login i hasło użytkownika do iCloud dostały się w niepowołane ręce.

13.02.2015
14:56
Użytkownicy komunikatorów Apple będą od teraz bezpieczniejsi
REKLAMA
REKLAMA

Apple już wcześniej stosowało dwuetapową weryfikację przy logowaniu się na swoje konto dla niektórych usług. Teraz to rozwiązanie wprowadzone zostało do komunikatora audio i wideo o nazwie Facetime oraz usługi służącej do tekstowej wymiany wiadomości iMessage.

icloud-two-factor-1

Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac mogą od teraz skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia. Przy logowaniu się do usług FaceTime i iMessage na nowym sprzęcie użytkownik zostanie poproszony o zweryfikowanie tej próby logowania na innym urządzeniu.

Podnosi to znacznie poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu jeśli obca osoba zdobędzie dane logowania użytkownika, to i tak przy próbie uzyskania dostępu do konta zostanie od niego odcięta ze względu na konieczność podania dodatkowego hasła.

icloud-two-factor-2
REKLAMA

Dwuetapowe uwierzytelnianie już wcześniej było stosowane przez Apple, ale dopiero teraz to samo zabezpieczenie dostępne jest dla użytkowników obu komunikatorów. Osoby, które już wcześniej korzystały z tego rozwiązania, mogą włączyć w opcjach dodatkowe zabezpieczenie dla iMessage i Facetime w ustawieniach tych aplikacji.

źródło: 9to5mac.com. Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA