Technologie  / News

Świetny 1Password jest jeszcze lepszy - obsłuży dwustopniową weryfikację

Popularny 1Password doczekał się nowej wersji. Twórcy wprowadzili kilka zmian w aplikacjach klienckich na różne systemy operacyjne, które udoskonalają to świetne narzędzie. Aktualizacje mogą pobrać użytkownicy aplikacji na platformach Windows, Mac OS X oraz iOS.

Jedną z najważniejszych aplikacji od zewnętrznego dewelopera dla użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych, głównie z rezerwatu Apple, jest 1Password. Umożliwia on automatyczne generowanie skomplikowanych haseł i ich bezpieczne przechowywanie w synchronizowanej między urządzeniami bazie.

Oprócz w aplikacji można zapisywać tam niemal dowolne inne informacje.

1password-1

Niedawno aktualizacji doczekały się aplikacje 1Password na komputery z systemami Mac OS X oraz Windows, a także wersja mobilna dla posiadaczy smartfonów i tabletów Apple. Oprócz dodania kilku nowych funkcji skupiono się na poprawieniu mechanizmów synchronizacji oraz obsługi wielu baz zapisanych danych jednocześnie.

Zmiany dotknęły też usługę Watchtower. To opcjonalny dodatek do menedżera haseł, który ma za zadanie ostrzegać użytkowników przed najróżniejszymi zagrożeniami grasującymi po sieci. Ma to pozwolić użytkownikom w razie wykradzenia danych zmienić hasła najszybciej, gdy tylko to będzie możliwe.

1Password do Maków otrzymał numerek 5.1.

1password-3

Nowa aplikacja do komputerów oznaczona została nazwą kodową The Syncerrific Edition. Poprawiono w niej powiadomienia modułu WatchTower, wprowadzono portugalską wersję językową oraz formatowanie zapisanych danych posiadanych przez użytkownika kart kredytowych.

Najważniejsza zmiana dotyczy ustawień synchronizacji. Dla każdej bazy, nazywanych przez twórców Vault, można wybrać inny sposób przesyłania dokonanej w niej uaktualnień na inne urządzenia. Twórcy zachęcają użytkowników do tworzenia różnych “schronów” na poszczególne dane, zamiast trzymania wszystkiego w jednym worku.

Na urządzenia mobilne aplikacja AgileBits dostała już numerek 5.2.

1password-4

1Password na iPhone’y i iPady już przy premierze iOS 8 doczekał się olbrzymiej aktualizacji. Dzięki wykorzystaniu czytnika linii papilarnych i mechanizmu systemowych rozszerzeń użytkownicy mogą zamiast kopiować hasło logować się do wybranych aplikacji i usług dotykając przycisk Home. Aplikacja w wersji 5.2 o nazwie The Awesomesauce Edition dostała przeprojektowany kreator nowych rekordów w bazie.

Oprócz tego dodano wsparcie dla wygasających po pewnym czasie jednorazowych haseł w serwisach, które wykorzystują dwustopniową weryfikację. Oprócz tego w tym wydaniu poprawiono liczne inne drobiazgi, w tym tłumaczenia na języki inne niż angielski. Aplikacja nadal jest darmowa, ale wszystkie funkcje dostępne są dopiero po wykupieniu wersji Pro za pośrednictwem mikropłatności wewnątrz aplikacji.

1Password do systemów Windows też jest stale rozwijany.

1password-2

Zmiany dotknęły również aplikację 1Password do komputerów z systemem Windows. Tutaj, podobnie jak w przypadku wersji do iOS, pojawiła się możliwość obsługi stron internetowych i usług korzystających z dwustopniowej weryfikacji. To pozwala korzystać z bezpieczniejszej metody logowania bez utrudniania sobie przesadnie procesu.

Twórcy 1Password pokazują, że prace nad aplikacjami nie ustały i stale mają nowe pomysły na usprawnienie klientów usługi. To dobra wiadomość, ale nie powinno to też być specjalnym zaskoczeniem. Aplikacja kosztuje naprawdę sporo, ale użytkownicy mogą mieć pewność, że AgileBits zadba o jakość 1Password, co czyni z niego lidera wśród menedżerów haseł.

--

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst