Sprzęt  / News

Przyjaźń Samsunga i Microsoftu coraz bliższa, na Galaxy S6 dostaniemy więcej... bloatware’u

Microsoft i Samsung pogodzili się po niedawnym sporze patentowym, ponoć mamy się spodziewać nowych kafelkofonów od Koreańczyków, a teraz dowiadujemy się też, że… Microsoft pojawi się na najważniejszym androidowym sztandarowym smartfonie.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Samsung wprowadził kolejne zmiany do swojej modyfikacji Androida, nazywanej TouchWiz.. Firma pozbywa się większości preinstalowanych dotychczasowych usług nieobecnych w standardowej wersji Androida. To jednak nie oznacza, że nie zastąpi ich innymi. Na Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge mają bowiem trafić preinstalowane… OneNote, OneDrive, Skype i Office.

To wyraźny wpływ Microsoftu, bowiem dla Samsunga ta zmiana to tylko kłopot.

Android z TouchWiz jest już wyposażony w jeden pakiet biurowy od Google’a (którego Samsung pozbyć się nie może). To oznacza, że wprowadzane są aplikacje się dublujące, zwiększając rozmiar obrazu systemu i wydłużające czas testowania kolejnych aktualizacji systemu. Mamy chociaż nadzieję, że użytkownicy będą mogli te aplikacje z systemu łatwo odinstalować (choć pewna część redakcji uważa, że nie istnieją lepsze narzędzia biurowe od tych microsoftowych).

To, co jednak nas cieszy, to dołączenie do smartfonu darmowej subskrypcji Office 365. Tego już nie można traktować jak bloatware, a jak wartościowy i potencjalnie bardzo użyteczny prezent.

Pamiętajmy jednak, że Microsoft ani Samsung nie potwierdziły oficjalnie powyższych informacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst