REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Perfectly Clear – popraw zdjęcia jednym kliknięciem

Jeżeli nie chcesz, nie potrafisz, lub nie masz czasu obrabiać zdjęć na telefonie, sprawdź aplikację Perfectly Clear. Właśnie pojawiła się wersja 4.0, w której nowe algorytmy poprawiają każde zdjęcie za sprawą jednego przycisku. Poza tym ta aplikacja powinna szczególnie przypaść do gustu paniom.

02.02.2015
18:56
Perfectly Clear – popraw zdjęcia jednym kliknięciem
REKLAMA
REKLAMA

Mobilnych aplikacji do poprawy wyglądu zdjęć jest bez liku. Generalnie można je podzielić na dwa typy – aplikacje opierające się na filtrach i efektach, oraz bardziej rozbudowane narzędzia, które pozwalają na świadomą edycję. A co z osobami, które nie przepadają za filtrami, a jednocześnie nie lubią obróbki na smartfonie? Z myślą o nich powstała aplikacja Perfectly Clear, która poprawia zdjęcia jednym przyciskiem.

[gallery link="file" columns="2" ids="336109,336110"]

Właśnie zadebiutowała czwarta wersja tej aplikacji. Na razie trafiła ona jedynie do sklepu Google Play, ale lada moment aktualizacja pojawi się również w Apple App Store. Zanim wydasz na nią ok. 8 zł, sprawdź, czy warto.

Prosty aparat z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami

Perfectly Clear pozwala zarówno wykonywać jak i obrabiać zdjęcia. Zacznijmy od modułu aparatu. Nie jest on przesadnie rozbudowany, ale jest wyposażony w najważniejsze funkcje. Najbardziej spodobała mi się możliwość nałożenia na obraz wirtualnego horyzontu, który pozwoli wyeliminować pochylenia aparatu w trzech osiach. Poza tym chyba pierwszy raz w mobilnej aplikacji spotkałem się z możliwością kadrowania w oparciu o złotą proporcję.

perfectly-clear-3

Jeśli chodzi o ekspozycję, nie mamy tu dostępnych żadnych zaawansowanych opcji. Możemy jedynie kontrolować jasność zdjęcia i włączyć flash. Aplikacja pozwala za to na kontrolę trybu autofocusu. Do dyspozycji mamy tryb auto, ostrość na nieskończoność i tryb makro. Ostatnią funkcją jest redukcja wibracji. W tym trybie smartfon zrobi zdjęcie tylko w momencie, kiedy będzie idealnie stabilny.

Intuicyjny tryb obróbki

Tryb edycji rozpoczyna się od wyboru fotografii. Może to być zdjęcie, które właśnie zostało zrobione, lub dowolne inne z pamięci smartfona. W czwartej wersji Perfectly Clear zdjęcie możemy wybrać bezpośrednio w aplikacji, a nie w domyślnej galerii zdjęć. Na ekranie edycji mamy początkowo dwa przyciski – Auto Fix i symbol manualnej obróbki.

Automatyczna poprawa zdjęć działa naprawdę dobrze. Algorytmy rozpoznają typ sceny i stosują odpowiednie poprawki. Aplikacja potrafi usunąć zafarb, rozjaśnić cienie, podbić kontrast, a także… upiększyć portret. Po kliknięciu przycisku Auto Fix każde zdjęcie wygląda lepiej. Zauważyłem, że aplikacja lepiej radzi sobie ze zdjęciami wykonanymi w dzień. W nocy lub w sztucznym świetle efekt usunięcia zafarbu nie zawsze jest taki, jakbym tego oczekiwał.

perfectly-clear-6
perfectly-clear-7
perfectly-clear-8

W trybie zaawansowanej edycji możemy podpowiedzieć aplikacji, czy ma wyciągnąć cienie, usunąć zafarb, czy poprawić portret. Możemy także sami edytować poszczególne zmienne. Do wyboru są ekspozycja, przejrzystość, nasycenie kolorów, ostrość, tinta, i redukcja szumu. Dalej mamy cały szereg korekt, dzięki którym…

Perfectly Clear jest idealną aplikacją dla pań.

W aplikacji można zrobić prawdziwe cuda ze zdjęciami portretowymi. Możemy ujednolicić tony skóry, wygładzić nierówności, usunąć niedoskonałości i błyszczenie skóry, a także dokonać wielu korekt na oczach, np. uwydatnić kolor, powiększyć je lub usunąć cienie pod nimi. Na koniec można również… wyszczuplić twarz.

Każdy z tych zabiegów można wykonać osobno, jednak w większości sytuacji wystarczy po prostu kliknąć przycisk „Auto fix”. Aplikacja sama dobierze niezbędne poprawki. Niech poniższy test będzie przykładem. Jeden przycisk wystarczy by poprawić niekorzystne zdjęcie w ostrym i brzydkim świetle. Efekt jest całkiem niezły i przy domyślnych ustawieniach nie razi szczególnie swoją „plastikowością”. Jeśli automatyczne poprawki nie do końca nam pasują, każdą zmienną można edytować osobno.

REKLAMA

Podsumowując, aplikacja Perfectly Clear robi dokładnie to, co obiecuje, czyli znacznie poprawia zdjęcia już po jednym kliknięciu. Dodatkowo autorzy aplikacje ewidentnie celują w płeć piękną. Perfectly Clear kosztuje obecnie 8,93 zł w wersji na Androida. Aplikacja na iOS kosztuje 2,99 eur., ale nie została jeszcze zaktualizowana do wersji 4.0.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA