Operatorzy  / News

Jeśli nie planujesz zmieniać telefonu, a szukasz nowego abonamentu, Orange ma dla ciebie propozycję

Choć do tej pory utarło się przekonanie, że większość klientów kupuje nowy telefon wraz z podpisywaniem umowy u operatora, z roku na rok coraz więcej osób decyduje się albo zachować swoje dotychczasowe urządzenie, albo zakupić nowe w sklepie, na raty. Nic w tym zresztą dziwnego - coraz więcej operatorów oferuje niezwykle atrakcyjne oferty bez telefonu, gdzie znajdziemy prawie wszystko i to prawie wszystko oznaczone będzie jako "nielimitowane". Dziś z taką ofertą wystartował Orange.

Super Smart Plan, bo tak właśnie nazywa się nowa propozycja Orange, składa się z trzech osobnych taryf, z których każda z kolei podzielona została na dwie grupy cenowe - zależne od tego, w jaki sposób dokonamy zakupu. W przypadku zamówienia przez Internet, najtańsza opcja kosztuje 9,99 zł miesięcznie, droższa - 29,99 zł, natomiast najdroższa - 59,99 zł. Przy klasycznym zamówieniu ceny dwóch pierwszych wzrastają odpowiednio do 19,99 zł oraz 39,99 zł. Wersja za 59,99 zł miesięcznie nie podlega takim wahaniom i tu i tu kosztuje tyle samo.

Wszystkie z nich są dostępne w salonach i przy zamówieniach telefonicznych od dziś, natomiast w sprzedaży internetowej od jutra.

Co dostaniemy w każdej z nich? Na pewno nie dostaniemy nowego telefonu - o ten musimy zatroszczyć się sami, jako propozycja należy do grupy ofert "tylko SIM".

W najtańszej taryfie za 9,99zł/19,99 zł w standardzie otrzymujemy nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci Orange i... to właściwie tyle. MMS kosztuje nas 40 groszy, pakiet 300 MB 2 zł, a w każdej chwili możemy do niego dokupić 700 MB za 10 zł. Nielimitowane rozmowy do innych sieci, na numery stacjonarne czy nielimitowane SMS do wszystkich znajdują się natomiast w jeszcze innym pakiecie. Ten kosztuje 99 groszy za dzień i aktywuje się w momencie, kiedy zrealizujemy pierwsze połączenie/wyślemy wiadomość na numer spoza sieci. Po takiej aktywacji jest uruchomiona do końca danego dnia, po czym wyłącza się na jego koniec.

cc3ad059ba7d52657792506c72f80f73dbe

W rezultacie maksymalne dzienne przekroczenie może wynieść (dla tych usług) maksymalnie mniej niż złotówkę. Ciekawa opcja dla tych, którzy korzystaliby z nich tylko od czasu do czasu, a nie chcieliby za nią płacić wtedy, kiedy nie jest im ona zupełnie potrzebna.

O wiele bardziej uniwersalna jest natomiast wersja za 29,99/39,99 zł. Tutaj prawie wszystko jest już w podstawowym pakiecie - nielimitowane rozmowy do sieci, poza sieć, nielimitowane SMS i 1 GB transferu. Dodatkowe pakiety obejmują nielimitowane rozmowy na stacjonarne, MMS i dodatkowego 1,5 GB. Każdy z nich można aktywować w dowolnym momencie i kosztuje 10 zł. Spora część klientów prawdopodobnie nigdy nie będzie miała jednak takiej potrzeby.

Jeśli jednak ktoś wysyła MMS, dzwoni na stacjonarne i potrzebuje jeszcze więcej transferu, Orange ma trzecią propozycję. Za 59,99 zł wszystko oprócz połączenia z Internetem jest pozbawione limitów. Dodatkowo otrzymujemy 400 minut na rozmowy w roamingu i 100 MB transferu. Dokupić możemy jedynie jeszcze więcej transferu - 3 GB (w sumie 5 GB) za 10 zł.

smartfon-telefon-tablet-internet-mobilny-lte

Teoretycznie więc Super Smart Plan powinien trafić więc do grupy ofert, które koniecznie trzeba rozważyć, jeśli nie planujemy wymiany telefonu lub pozyskamy nowy w inny sposób. Te trzy oferty, choć brakuje tu nieco transferu w najniższej odmianie, mogą z dużym powodzeniem zaspokoić potrzeby sporej części klientów szukających takich właśnie rozwiązań. Zawsze jednak warto zestawić je z tym, co proponują mniejsi operatorzy - ostatnie oferty z Mobile Vikings czy Virgin Mobile mogą tutaj dla niektórych okazać się o wiele lepszym wyjściem.

Wszystko rozbija się więc (jak zawsze) o to, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli ktoś dzwoni sporo wewnątrz Orange, ale niezbyt często korzysta z Internetu czy MMS/SMS, za niecałe 10 zł ma przed sobą całkiem uczciwą ofertę. Z drugiej strony, jeśli ktoś niewiele dzwoni, albo dzwoni głównie do znajomych z Play, za 29 zł w MV ma już... 4 GB transferu. Więcej niż w Orange za 59,99 zł. Warto się więc dobrze zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Bez wątpienia jest jeszcze jedna rzecz, która koniecznie trzeba brać pod uwagę - to wolność. Oferta Orange jest atrakcyjnym i dość elastycznym, ale jednak - abonamentem. W tym samym czasie, decydując się na prepaida możemy w dowolnej chwili albo taryfę zmienić, albo po prostu wyrzucić kartę do kosza. Jest nad czym myśleć.

* Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst