1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie musisz się już bać publicznej chmury, teraz możesz wybrać hybrydę

Lokowanie produktu

Polska chmura obliczeniowa Oktawave pozwala teraz na tworzenie hybryd, czyli połączenia chmury publicznej z prywatną. To świetna wiadomość dla polskiego biznesu, który nie chce oddawać danych na zewnętrzną infrastrukturę.

26.02.2015
21:21
Copy

Oktawave Connector pozwala przede wszystkim na bardzo łatwą integrację lokalnych serwerów należących do firmy z chmurą obliczeniową. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły rozszerzyć lokalną infrastrukturę o serwery w chmurze bez potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu.

Do tej pory wiele firm, chętnych na przeniesienie swoich zasobów do chmury obliczeniowej, natrafiało na przeszkody.

Główną z nich było posiadanie dotychczasowej infrastruktury IT, w którą zainwestowano często niemałe pieniądze. Inną sytuacją, która wstrzymywała przedsiębiorców przed migracją do chmury, była wewnętrzna polityka firmy, która nakazywała przechowywanie krytycznych dla niej danych wyłącznie we własnym środowisku IT.

Firmy te instalowały często na własnej dedykowanej infrastrukturze VMware vCente, czyli oprogramowanie umożliwiające zarządzanie wirtualnymi maszynami. Oktawave Connector to nic innego jak specjalny plugin do VMware vCente, który pozwala na kontrolowanie zasobów chmury Oktawave - są one widoczne dla klienta tak, jakby należały do jego firmowych zasobów.

oktawave-connector-chmura-hybrydowa

Teraz administratorzy mogą z poziomu jednego panelu zarządzać swoją architekturą w firmie i - jeśli tylko zechcą - rozszerzać ją o zasoby i możliwości chmury publicznej. To otwiera przed firmami nieprzeciętne możliwości skalowania i odpowiadania na bieżące zapotrzebowania wewnętrzne przedsiębiorstwa - mówi o Connectorze Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Po zainstalowaniu Oktawave Connectora firma zyskuje możliwość wykonywania standardowych operacji na maszynach znajdujacych się w Oktawave. Możliwe jest m.in. właczenie, wyłączenie oraz restart wirtualnej maszyny, import danych do lokalnych zasobów, eksport maszyny z lokalnej infrastruktury do Oktawave, czy też uruchomienie zdalnej konsoli oraz usunięcie wirtualnej maszyny.

Zastosowanie Oktawave Connectora pozwala na stworzenie chmury hybrydowej.

Hybryda jest połączeniem dwóch wirtualnych środowisk: lokalnego, znajdującego się wewnątrz firmy oraz zewnętrznego, zlokalizowanego w chmurze publicznej.

Podczas rozmów z rynkiem spotkaliśmy setki menedżerów IT, którzy chcieli korzystać z zalet Oktawave, a jednocześnie utrzymać część infrastruktury we własnym zakresie. Oktawave Connector jest odpowiedzią na ten problem: poprzez integrację lokalnego środowiska z chmurą umożliwia szerokie wykorzystanie jej wszystkich zalet - dodaje Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Dzięki temu polski biznes, który do tej pory nie mógł przenieść się do chmury, będzie mógł skorzystać ze wszystkich jej zalet, czyli m.in. możliwości szybkiego skalowania infrastruktury, tworzenia środowisk wysokiej dostępności (HA), funkcji backupu oraz szansy na zredukowanie kosztów inwestycyjnych.

*Grafiki pochodzą z Shutterstock.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze