REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy Disqus na Windows Phone jest jeszcze lepszy

Jeśli w Internecie poza artykułami czytasz także komentarze (a czytasz, prawda?), koniecznie sprawdź nową odsłonę Disqusa na Windows Phone. Ta sprytna aplikacja pozwala być na bieżąco z wieloma dyskusjami jednocześnie.

21.02.2015
18:00
Nowy Disqus na Windows Phone jest jeszcze lepszy
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Disqus z pewnością przyda się wszystkim czytelnikom Spider’s Web (ale nie tylko). Na Spider’s Web bardzo cenimy sobie kontakt z czytelnikiem i śledzimy wszystkie dyskusje, jakie nawiązują się w komentarzach. Czasem nas chwalicie, czasem wytykacie błędy, czasem jest poważnie, a czasem czyjaś riposta „robi nam dzień”.

Sądząc po waszej aktywności, komentarze pod wpisami są także ciekawym miejsce dla was. Bardzo często dyskusja rozwija się na tyle, że tekst stanowi tylko punkt wyjścia i już po chwili staje się wręcz tłem. Na Spider’s Web tekstów pojawia się dużo, a komentarzy pod nimi jest jeszcze więcej. Czasami trudno nad tym zapanować, szczególnie jeśli śledzi się kilka dyskusji jednocześnie. Powiadomienia mailowe o nowych komentarzach mogą się sprawdzać, ale dyskusje znacznie łatwiej śledzić w aplikacji Disqusa. Jej nowa odsłona z numerkiem 2.5 właśnie zadebiutowała na Windows Phone.

Wykorzystywany na Spider’s Web system komentarzy Disqus jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu na świecie. Korzysta z niego mnóstwo polskich i zagranicznych stron, a wszystkie dyskusje z tych źródeł można śledzić w jednej aplikacji.

Disqus na Windows Phone

Disqus to jedna ze sztandarowych aplikacji na smartfonach z systemem Microsoftu. Jest ona stale rozwijana od marca 2013 roku i do dziś jest wydawana tylko na Windows Phone. Niestety użytkownicy Androida i iOS muszą obejść się smakiem, a tracą naprawdę sporo.

Apliakcja pod koniec 2014 roku doczekała się gruntownego redesignu, którzy bardzo przysłużył się nie tylko estetyce, ale też funkcjonalności. Disqus na Windows Phone jest podzielony na cztery podstawowe zakładki. Pierwsza to tzw. „Kanał”, czyli innymi słowy feed, do którego możemy dodawać zarówno strony, jak i konkretnych użytkowników Disqusa. Dzięki temu tworzy się spersonalizowana tablica, w której widzimy zarówno nowe wpisy z subskrybowanych stron (z możliwością przejścia do sekcji komentarzy), jak i nowe wypowiedzi osób, które śledzimy. Oczywiście z poziomu aplikacji możemy nie tylko czytać komentarze innych, ale również zostawiać własne.

Kolejną zakładką są "Wiadomości", czyli powiadomienia o odpowiedziach na nasze komentarze i o „plusikach” pod nimi. Dwie kolejne zakładki pozwalają odkrywać nowe strony według zadanej kategorii oraz wyświetlić nasz profil użytkownika w Disqus.

Nowa wersja Disqusa

Aplikacja Disqus na Windows Phone właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 2.5. Pojawiło się kilka ważnych nowości, które usprawniają korzystanie z aplikacji. Zadebiutował m.in. nowy ekran dodawania komentarza, w którym pojawiły się opcje formatowania wypowiedzi i wstawiania cytatów. Pasek z formatowaniem pojawia się po zaznaczeniu fragmentu tekstu. Zmiany można podejrzeć jeszcze przed publikacją wpisu. Przycisk wstecz pozwala cofnąć ostatnie zmiany w formatowaniu.

Pojawiła się również możliwośćdodawania obrazków bezpośrednio z internetu. Jeśli do komentarza chcesz dołączyć obrazek, możesz go wyszukać we wbudowanej w aplikację wyszukiwarce Bing. Do komentarza zostanie dołączony link do obrazka, który Disqus automatycznie zamieni na obrazek (o ile administrator strony, którą komentujemy, nie zablokował możliwości dodawania obrazów w komentarzu).

REKLAMA

Ponadto Disqus w wersji 2.5 zapisuje szkice nieopublikowanych komentarzy nawet po wyjściu z aplikacji. Skrócił się także czas startu Disqusa. W nowej wersji poprawiono też błędy i w końcu zrobiono coś z tłumaczeniem aplikacji na język polski, które do niedawno wołało o pomstę do nieba. Nadal nie jest idealnie, ale czuć zmianę na lepsze.

Aplikacja Disqus jest dostępna za darmo w sklepie Windows Phone Store. Jeśli często komentujesz i śledzisz dyskusje w internecie, bardzo polecam.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA