REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - nadchodzi nowa wersja okularów Glass

Google jakiś czas temu zrezygnował z dystrybucji okularów Google Glass w wersji Explorer Edition. Nie oznacza to jednak, że projekt ten został porzucony. Nowa wersja okularów przyszłości nie tylko istnieje, ale też trafiła już do kilku wybrańców.

21.02.2015
13:29
Google nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – nadchodzi nowa wersja okularów Glass
REKLAMA
REKLAMA

Wczesną wersję zupełnie nowej odmiany Google Glass otrzymali już partnerzy Google należący do grupy Glass at Work. Program ten liczy 10 startupów skupionych na tworzeniu oprogramowania z myślą o okularach Google oraz innych urządzeniach ubieralnych.

Oznacza to, że nowej iteracji Google Glass już da się używać i  prędzej czy później trafi ona na rynek. Do tej pory bowiem Google prezentował bowiem nowe okulary wyłącznie na prywatnych pokazach. Widocznie cieszyły się one dużym uznaniem i zainteresowaniem, skoro firma z Mountain View postanowiła ostatecznie wynieść je poza ściany swojego laboratorium.

Według kilku źródeł opracowywaniem kolejnej wersji Google Glass zajmie się nowy zespół, który będzie miał świeże spojrzenie na ten produkt.

google-glass-okulary
REKLAMA

Mogliśmy się tego spodziewać już od połowy stycznia, gdy wstrzymano sprzedaż poprzedniej wersji Google Glass. Wówczas bowiem dowiedzieliśmy się, że projekt ten doczeka się nowego szefa. Konkretnie będzie powstawał pod okiem Tony’ego Fadella, dotychczasowego szefa firmy Nest, który od ponad miesiąca stopniowo zastępuje swojego poprzednika, Ivy’ego Rossa.

Najważniejsze w tej sytuacji jest to, że Google potrafi dostrzec niedoskonałości poprzedniej wersji swoich okularów. Osoby posiadające je skarżyły się przede wszystkim na ich dziwny, odstraszający innych wygląd, krótki czas pracy bez ładowania. Pierwsze plotki na temat nowej wersji okularów, pochodzące jeszcze z listopada, sugerują, że problemy te już zostały rozwiązane. Daje to podstawy, by twierdzić, że nowe Google Glassy w dniu swojej premiery będą naprawdę dopracowanym produktem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA