Singapur  / Artykuł

Lecisz do Singapuru? Oto 12 najlepszych miejsc, które musisz zobaczyć

Chinatown

O singapurskim Chinatown mówi się, że jest to najczystsza tego typu dzielnica na całym świecie. I nie ma nic bardziej prawdziwego.
Chinatown ma swój niepowtarzalny urok, który najlepiej poczuć można przechadzając się deptakami otoczonymi z obu stron przez sklepiki i jadłodajnie, prowadzone tylko i wyłącznie przez Chińczyków, którzy w Singapurze stanowią największą grupę etniczną.

W Chinatown warto spróbować najlepszego w całym Singapurze duriana, a także prażonych kasztanów, a potem oddać się zwiedzaniu w kierunku Świątyni Zęba Buddy czy Muzeum Monet. Zamiast tego drugiego ja wybrałem jednak spacer wśród sprzedawców tanich ubrań, pamiątek i przypraw.

Singapore Flyer

Oko Londynu kojarzy wielu, jednak o wiele większym i drugim najwyższym na świecie diabelskim młynem jest koło singapurskie o wysokości 165 metrów. Każda z 28 klimatyzowanych kapsuł może pomieścić tyleż samo pasażerów i co najważniejsze zaoferować zapierające dech w piersiach widoki na całą Marina Bay.

Ja za bilet zapłaciłem tylko 15 dolarów, więc jeśli jesteście studentami, nie zapomnijcie swojej legitymacji, bo uznają może i polską.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst