Technologie  / Artykuł

Oto najlepsza aplikacja z tapetami dla Androida z jakiej kiedykolwiek korzystałem

Przykładam dużą wagę do tego jak wygląda interfejs użytkownika w moim telefonie. Dbam o odpowiedni i wygodny układ ikon oraz konfigurację pulpitów. Lubię wiedzieć, gdzie jest dana ikona i mieć pod ręką najważniejsze funkcje. Dopełnieniem tych wszystkich ustawień jest oczywiście ładna tapeta, a tu z pomocą przychodzi HPSTR.

Przez długi czas korzystałem z aplikacji Zedge, która oferuje dostęp do olbrzymiej bazy tapet, zdjęć, grafik oraz dzwonków, melodyjek, piosenek i sygnałów powiadomień. Jednak niedawno odkryłem HPSTR i już teraz wiem, że do Zedge nie wrócę, a już na pewno nie po tapetę.

HPSTR to mała aplikacja, która pozwala na znalezienie pięknej i stylowej tapety.

Przygodę z HPSTR zaczynamy od wybrania kategorii, z któych program będzie losował kolejne tapety. Tak, losował. W HPSTR nie mamy pełnej kontroli nad tym, jaka będzie nasza następna tapeta, ale w przypadku, gdy wybrana przez aplikację kompozycja nam nie odpowiada, możemy ją zmienić jednym dotknięciem ekranu.

Możliwość określenia kategorii tematycznej zdjęć, to oczywiście nie jedyna funkcja personalizacyjna. HPSTR nanosi na tapety różne figury i kształty, które dodatkowo mogą zostać potraktowane specjalnymi filtrami oraz ciekawymi efektami.

Mnogość funkcji sprawia, że każda tapeta może wyglądać inaczej, co pozwala na spersonalizowanie wyglądu pulpitu naszego smartfonu lub tabletu.

Aplikacja HPSTR dostępna jest w Google Play bez opłat, ale funkcje premium zostały ograniczone tylko do użytkowników, którzy zapłacą za wersję pro. Za 9,28 zł odblokujemy możliwość losowania tapet z trzech różnych grup tematycznych, funkcję ręcznego wybierania wzorów, filtrów i efektów, które nanoszone są na tapetę oraz będziemy mogli wyłączyć opcję zmiany tapety na następną po upływie określonego czasu.

Sam dość szybko zdecydowałem się na płatną wersję i teraz mogę dowolnie konfigurować kompozycje, decydować o filtrach, kształtach i stosowanych efektach. Ustawiając nową tapetę głównie korzystam z generatora, ale gdy tylko coś mi nie pasuje w danej propozycji, to już ręcznie zmieniam kształt czy też efekt graficzny.

Dużą zaletą HPSTR jest możliwość automatycznego zmieniania tapety co pewien czas.

Do wyboru mamy opcję generowania nowej kompozycji co 30 minut, co 1, 4, 8 lub 12 godziny. Jeśli nie chcemy, żeby tapety zmieniały się tak szybko, możemy ustawić nową tapetę na każdy dzień lub całkowicie zablokować automatyczne generowanie nowej.

Program jest szybko aktualizowany i stale poprawiany przez twórców. Początkowo stwarzał problemy, polegające na całkowitym kasowaniu tapety i nie zastępowaniu jej nową, jednak któraś z poprzednich aktualizacji skutecznie rozwiązała ten problem.

Na koniec mała galeria przykładowych kompozycji:

Aplikacja HPSTR dostępna jest w Google Play za darmo. Szczerze polecam, bo jestem nią oczarowany.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst