Tech  / News

Przyjemna nowość w aplikacji Facebooka dla Androida. Teraz nie przegapisz żadnego powiadomienia

Jeżeli dziś rano na swoim smartfonie zauważyłeś dziwne powiadomienia z Facebooka, nie jesteś sam. Serwis wprowadził nową formę powiadomień w mobilnej aplikacji na Androidzie.

Facebook bardzo lubi zmiany w swoich mobilnych aplikacjach. Tym razem nowość nie dotknęła rdzenia aplikacji, a samych powiadomień, które teraz wyświetlają się w formie kart na ekranie blokady. Wygląda na to, że Facebook zamierza wprowadzić odrobinę stylu z Androida 5.0 także do starszych smartfonów.

Zmiana bardzo przypomina notyfikacje na ekranie blokady w Androidzie Lollipop. Nowe powiadomienia mają formę wąskiej karty z białym tłem i stanowią niejako nakładkę na ekran blokady. Ta forma notyfikacji nie wymaga do działania Androida 5.0. Tuż obok powiadomienia znajduje się małe menu, w którym możemy wyłączyć nowy rodzaj notyfikacji, lub wymusić podświetlenie ekranu w momencie, gdy dostajemy powiadomienie z Facebooka. Dla osób aktywnie korzystających z tego serwisu może to być ważna zmiana. Teraz wystarczy tylko rzut oka na smartfon, by ocenić, czy warto szybko zareagować na powiadomienie.

To już kolejny przypadek, kiedy Facebook eksperymentuje z tego typu „pływającymi” nakładkami na Androida. Od dłuższego czasu aplikacja Messenger korzysta z dymków Chat Heads, które wyświetlają się w warstwie nad aktualną aplikacją. Na Androidzie pod spodem może znajdować się dowolna inna aplikacja, niekoniecznie związana z Facebookiem, np. przeglądarka.

Nieco dziwnie wygląda sposób implementacji powiadomień, bowiem notyfikacje pojawiają się same, bez potrzeby aktualizacji aplikacji FB. Co więcej, ostatnia aktualizacja miała miejsce 4 lutego, a powiadomienia pokazały się dopiero dziś.

Na razie nowe powiadomienia nie są jeszcze dostępne u wszystkich. W naszej redakacji część Androidowców ma je od rana, a u części nie pojawiło się nic nowego. Zmiany ominęły aplikacje w systemach iOS i Windows Phone.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst