1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Bezpieczeństwo

Odbierz 2 GB darmowego miejsca na Dysku Google. Wystarczy wykonać szybki test zabezpieczeń konta

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To dobry moment, żeby zastanowić się nad tym co udostępniamy w Sieci, jak dbamy o prywatność oraz w jaki sposób zabezpieczamy własne konta internetowe. Google z tej okazji przygotował dla użytkowników chmury Google Drive mały prezent.

Odbierz 2 GB darmowego miejsca na Dysku Google. Wystarczy wykonać szybki test zabezpieczeń konta
121 interakcji
dołącz do dyskusji

Każdy użytkownik, który do 17 lutego przeprowadzi na swoim koncie Google test bezpieczeństwa, otrzyma prezent w postaci dodatkowych 2 GB powierzchni na dysku w chmurze.

Test bezpieczeństwa obejmuje sprawdzenie informacji o odzyskiwaniu, czyli ustawień niezbędnych do przywrócenia kontroli nad kontem, które mogło dostać się w niepowołane ręce.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ostatnich aktywności, które pozwolą wyłapać nieprawidłowości oraz podejrzane operacje, jak logowania z lokalizacji, w których nigdy nie byliśmy. Tutaj należy jednak pamiętać, że rozpoznawanie lokalizacji użytkownika w tej usłudze nie zawsze działa poprawnie. Dlatego nie każda nieprawidłowość musi oznaczać nieautoryzowane logowanie.

google-dysk-bezpieczenstwo

Na koniec zostaniemy poproszeni o sprawdzenie, czy aplikacje, które posiadają dostęp do naszego konta Google nadal powinny mieć takie uprawnienia. Osobiście skasowałem z tej listy kilkanaście pozycji - głównie stare gry i aplikacje mobilne, z których już nie korzystam.

Wykonanie całego testu zajmuje dosłownie kilka minut. Oczywiście ustawienia konta, historię logowania i listę uprawnień warto sprawdzać regularnie, a jeśli tego nie robicie, to dzisiaj jest dobra okazja, aby przyjrzeć się temu jak zabezpieczone jest konto Google.