Bezpieczeństwo  / News

Citizenfour online! Nagrodzony Oscarem film dokumentalny o Edwardzie Snowdenie teraz dostępny za darmo

Citizenfour - dokumentalny film o Edwardzie Snowdenie jest już dostępny za darmo w Sieci.

Citizenfour to dokumentalny film poświęcony Edwardowi Snowdenowi, który w połowie 2013 roku zdemaskował skalę podsłuchów i inwigilacji amerykańskich (i nie tylko) obywateli. Afera wokół PRISM ciągnie się do dzisiaj, Snowden regularnie ujawnia kolejne informacje dotyczące praktyk NSA i organów wywiadowczych, które w imię ochrony bezpieczeństwa kraju, na niespotykaną do tej pory skalę, szpiegują oraz inwigilują miliony osób.

W filmie dokumentalny Citizenfour Snowden, przebywający wtedy w Hong Kongu, spotyka się z dokumentalistą i reporterem, któremu opowiada swoją historię, dzieli się informacjami i przemyśleniami. Film został nagrodzony wieloma zagrodami, w tym najważniejszą, czyli Oscarem w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Od teraz dokument o Snowdenie jest dostępny legalnie i za darmo w Internecie.

film-citizenfour-online-edwart-snowden-dokument

Jak podaje serwis Zaufana Trzecia Strona, widzowie mogą oglądać Citizenfour online za pośrednictwem dwóch źródeł streamingujących film: anonsweden.se oraz thoughtmaybe.com.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać Citizenfour i obejrzeć go później. Do wyboru są wersje: HD (plik 7ZIP 3,5 GB lub plik MP4 3,5 GB) oraz SD (plik 7ZIP 1,1 GB).

W serwisie Filmweb Citizenfour ma aktualnie ocenę 7,6/10, a w IMDB 8,3/10. Uważam jednak, że dokument poświęcony Edwardowi Snowdenowi, jest materiałem, z którym warto się zapoznać, bez względu na oceny, recenzje i indywidualny gust filmowy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst