Tech  / News

Świetne funkcje w nowej wersji Spotify. Wypatrujcie już aktualizacji

Spotify na komputerach stacjonarnych pozwala użytkownikom korzystać z miniaplikacji zintegrowanych z aplikacją do obsługi serwisu streamingowego. Jedna z nich zostanie niedługo wdrożona bezpośrednio do interfejsu programu. Pozwoli to użytkownikom w jeszcze prostszy sposób podglądać teksty aktualnie odtwarzanych utworów.

Rozwiązanie zaproponowane przez Spotify polegające na wdrożeniu przycisku Musixmatch do interfejsu aplikacji desktopowej nie jest specjalnie innowacyjne. Już wcześniej można było korzystać z zewnętrznej usługi wyświetlającej tekst aktualnie słuchanej piosenki, z czego zresztą sam teraz z powodzeniem używam.

W tym celu wystarczyło dodać miniaplikację Musixmatch do lewej kolumny aplikacji.

spotify-musixmatch

W trakcie odtwarzania muzyki po kliknięciu w umieszczony po lewej stronie odnośnik w interfejsie Spotify wyświetlane zostają teksty piosenek. Nie działa to przy każdym możliwym utworze, ale większość popularnych hitów, w tym także pochodzących z Polski, jest obsługiwana.

Wcześniej korzystałem też z TuneWiki, ale jeszcze w zeszłym roku ogłoszono zamknięcie tego serwisu i pozostałem tylko przy Musixmatch. Aplikacja sprawdza się bardzo dobrze, ale Spotify chce jeszcze bardziej uprościć użytkownikom docieranie do tekstów piosenek.

W tym celu w desktopowym wydaniu Spotify umieszczony zostanie nowy przycisk.

Po kliknięciu nowego przycisku podpisanego Lyrics bezpośrednio w interfejsie Spotify wyświetlony zostanie tekst utworu. Można wybrać wyświetlanie aktualnie śpiewanego wersu lub pełnej treści z podświetlonym fragmentem.

Użytkownicy mogą też proponować zmiany w katalogu, a w serwisie znajdzie się przeglądarka najpopularniejszych tekstów. Oprócz tego w Spotify pojawi się jeszcze kilka innych nowych funkcji, w tym usprawniona tablica informująca o aktywności znajomych.

desktop-browse

Spotify wykorzysta też dane na temat tego, które z utworów są najczęściej udostępniane przez użytkowników usługi danego dnia i będzie budować też na tej podstawie toplisty.

Aktualizacja powinna pojawić się w przeciągu kilku tygodni u wszystkich użytkowników. Mam nadzieję, że w przyszłości integracja z Musixmatch zawita też do aplikacji mobilnych Spotify.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst