REKLAMA

Microsoft zaprezentował trójwymiarowe "hologramy". Poznaj projekt Holographic

Spodziewaliśmy się właściwie większości informacji, które Microsoft nam dziś przekazał. Zostały one co najwyżej doprecyzowane i potwierdzone. Jednak to, co przed chwilą widzieliśmy, jest dla nas absolutnym zaskoczeniem.

21.01.2015 19.03
Microsoft zaprezentował trójwymiarowe „hologramy”. Poznaj projekt Holographic
REKLAMA
REKLAMA

Windows dla telefonów, Office dla tabletów, nowa przeglądarka internetowa… to bardzo ciekawe, wręcz ekscytujące wieści. Nie zabrakło nawet kilku elementów „wow”. Jednak to, co przed chwilą pokazał, było absolutnie niespodziewane. Panie i panowie: oto Microsoft HoloLens.

windows-10-holo-21

Słowo hologramy jest tu jednak umieszczone nieco na wyrost. Owe hologramy nie są bowiem widoczne dla każdego a wyłącznie dla osoby, która posiada odpowiednie gogle na głowie. System Microsoftu analizuje otoczenie z uwzględnieniem głębi i twójwymiarowości przestrzeni i znajdującej się w niej obiektów i poprzez rozszerzoną rzeczywistość nakłada na nie hologramy.

windows-10-holo-2

Z owymi hologramami możemy wchodzić w dowolne interakcje, jakie tylko programista (twórca aplikacji) sobie wymarzy. Hologramy są umieszczone w przestrzeni również jeżeli chodzi o dźwięk: emitowane przez te sztuczne obiekty dźwięki są generowane w systemie surround, a więc jeżeli hologram znajduje się za nami, to z tamtej strony będziemy go słyszeć.

windows-10-holo-2

Windows Holographic działa z uniwersalnymi aplikacjami, a wszystkie niezbędne API są wbudowane w Windows 10. System ten zadziała również z dostępnymi na rynku goglami, takimi jak Oculus Rift, jednak pełnię możliwości uzyskamy za pomocą referencyjnych gogli Microsoft HoloLens, które nie wymagają połączenia z komputerem, telefonem czy jakimkolwiek urządzeniem: posiadają wbudowany system operacyjny i pełen zestaw niezbędnych czujników.

REKLAMA
windows-10-holo-2
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA