Oprogramowanie  / News

Windows - dramatyczna historia wzlotów i upadków – Spider’s Web TV #8

123 interakcji
dołącz do dyskusji

Już niedługo Microsoft zaprezentuje końcową wersję Windows 10. Jak się jednak okazuje, niewiele brakowało, by ów system operacyjny nazywał się zupełnie inaczej, a jego droga rozwoju miała prowadzić w zupełnie innym kierunku.

Nie mogło być inaczej: mój debiut na Spider’s Web TV musiał dotyczyć firmy, w której obserwowaniu się specjalizuję. Jednak zamiast tworzyć materiał pokroju „10 porad jak przyspieszyć pracę na Windows” tudzież „który smartfon jest najlepszy i dlaczego jest nim Lumia” postanowiłem wygrzebać z archiwów kilka informacji, o których mogliście nie słyszeć.

Czy wiecie, że Microsoft po Windows XP chciał stworzyć system operacyjny zupełnie nowej generacji i był to projekt tak ambitny, że firma Billa Gatesa, mimo swoich praktycznie nieograniczonych zasobów, nie podołała realizacji swojej wizji? Nazwa „Windows” również pojawiła się przez przypadek, bowiem graficzna nakładka na DOS-a miała pierwotnie nazywać się… no właśnie, tego dowiecie się z poniższego materiału.

Zachęcam też do zostawiania komentarzy tutaj lub pod filmem oraz do subskrybowania naszego kanału. Nowe odcinki pojawiają się co tydzień w poniedziałek około godziny 18:00. Materiały powstają przy współpracy z firmą YT360.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst