Oprogramowanie  / News

To już pewne - ten sam Office dla wszystkich wersji Windows

Tak, to nie pomyłka. Office staje się uniwersalną aplikacją, która wykorzystuje ten sam kod źródłowy na tabletach, telefonach i dużych komputerach. Stara wersja dla Win32 będzie jednak nadal rozwijana.

Nowy Office dla Windows 10 będzie czymś faktycznie nowym. Wszystkie jego podstawowe komponenty składowe (Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Yammer, itd.) zostały napisane właściwie całkowicie od nowa. Pakiet nie stracił żadnej ze swojej funkcji, ale od teraz działa identycznie na wszystkich rodzajach urządzeń, dostosowując swój interfejs do przekątnej ekranu i rodzaju komunikacji z użytkownikiem (klawiatura i myszka, głos i dotyk).

windows-10

To oznacza, że znikają jakiekolwiek problemy z niemożnością edycji danego obiektu w dokumencie z uwagi na zbyt uproszczoną wersję aplikacji klienckiej. Nie będziemy też mieli problemów z błędnym wyświetlaniem formatowania.

windows-10

Co ciekawe, nowy Office nie zastąpi dotychczasowego. Klasyczna wersja Win32 będzie dalej wspierana i rozwijana, co pozwala wierzyć, że desktopowa wersja będzie przeznaczona przede wszystkim dla rynku korporacyjnego, zaś „uniwersalna” będzie przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników indywidualnych.

Oglądaj konferencję na żywo: Wszystko o systemie Windows 10. Konferencja Microsoftu – live blog Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst