Oprogramowanie  / News

Tak, Cortana będzie ważną częścią Windows 10. Co z Polską?

Microsoft właśnie zaprezentował jak Cortana działa w systemie operacyjnym Windows 10. Asystentka, podobnie jak w telefonie, rozumie mowę naturalną i ułatwia codzienną pracę. Tylko co z tego, skoro do nas nadal nie trafi.

Cortana to wielki sukces Microsoftu odniesiony w bardzo małej skali, biorąc pod uwagę udziały rynkowe systemu Windows Phone. Teraz trafia ona na znacznie popularniejszą platformę, a więc „dużego” Windows.

windows-10

Podobnie jak na telefonie, zarówno wykonuje wpisane lub wypowiedziane przez nas polecenia, jak i potrafi działać z inicjatywą, informując nas o ważnych zdarzeniach i sugerując konkretne działania. Jest zintegrowana ze wszystkimi aplikacjami i funkcjami systemowymi (a więc zareaguje na polecenie „pokaż mi dokumenty Worda, jakie edytowałem wczoraj”), czerpie też dodatkową wiedzę z chmury Microsoftu i zasobów indeksowanych przez Binga. Jest też w pełni spersonalizowana, a więc zareaguje nawet na polecenie "odtwórz moją ulubioną muzykę".

Niestety, Microsoft na razie nie planuje wprowadzić kolejnych wersji językowych Cortany (a przynajmniej nie mówi o tych planach oficjalnie). Oznacza to, że kolejne fantastyczne rozwiązanie ominie polskich użytkowników. Szkoda…

Oglądaj konferencję na żywo: Wszystko o systemie Windows 10. Konferencja Microsoftu – live blog Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst