Operatorzy  / Artykuł

W Play Online na Kartę skończył się darmowy transfer w LTE. Sprawdź, jaki pakiet najlepiej teraz aktywować

Jeszcze niedawno polecałem Internet Play na Kartę, gdzie doładowuję konto kwotą 30 zł na miesiąc i dzięki temu mogę mieć nielimitowany transfer w zasięgu LTE. Okazuje się jednak, że Play właśnie postanowił zakończyć te promocję.

Rzecznik Play, Marcin Gruszka, poinformował na swoim blogu o tym, że już więcej nie skorzystamy z nielimitowanego transferu w LTE po doładowaniu Play Online na Kartę kwotą 30 zł. To właśnie z tej promocji korzystałem do tej pory używając Internetu mobilnego w tablecie. Mając dobry zasięg LTE fioletowego operatora z każdym doładowaniem zwiększał się także bonus w postaci gigabajtów do wykorzystania poza LTE. Kolejne zasilenia spowodowały zgromadzenie ponad 100 zł na koncie, których zapewne bym nie wykorzystał gdyby promocja nie została odwołana. Pod wpisem Gruszki pojawiły się komentarze, że informacja o wycofaniu usługi powinna pojawić się z wyprzedzeniem. Rzecznik Play obiecał, że w przyszłości będzie pisał wcześniej.

Ostatnie doładowanie wykonałem 16 stycznia, kiedy usługa jeszcze funkcjonowała. Dziś nie jest już widoczna w Play24. Status usługi można sprawdzić wysyłając bezpłatny SMS o treści “STATUS.307” na numer “111”. Informacja zwrotna, która została do mnie przesłana, jest nieco myląca.

W końcu nie mam już możliwości aktywacji tego samego pakietu. Swoją drogą, liczę, że zgodnie z regulaminem dane podczas korzystania z LTE nie będą pomniejszały pakietu przez 30 dni od momentu ostatniego doładowania.

Jaką ofertę powinny wybrać osoby, które do tej pory korzystały z tej promocji?

Aby najlepiej wykorzystać zgromadzone na koncie środki warto zmienić taryfę na najnowszą obecnie obowiązującą, czyli Play Internet na Kartę. Aby dokonać zmiany oferty wystarczy zalogować się do Play24 lub wpisać kod *163*11#. Od tej pory każde doładowanie za 30 zł zaowocuje uzyskaniem 6 GB danych do wykorzystania. Najkorzystniej prezentuje się opcja 12 GB do wykorzystania w ciągu 60 dni po doładowaniu kwotą 50 zł.

Kiedy już zdecydujemy się na zmianę taryfy warto aktywować pakiet Internet Bez Limitu, który kosztuje 45 zł, ale umożliwia nielimitowane przesyłanie danych w całym zasięgu P4. Bez względu na to, czy znajdujemy się w zasięgu LTE, czy nie. Myślę, że zgromadzone przeze mnie środki wykorzystane zostaną właśnie na taki pakiet.

Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. Z drugiej strony dzięki tej promocji można było zgromadzić na koncie sporą ilość środków, które teraz można wykorzystać na aktywację dodatkowych pakietów internetowych.

*Zdjęcie pochodzi z Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst